دیدار برگشت تیم‌های فوتبال الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران در گروه D رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰ امروز دوشنبه به میزبانی تیم عربستانی و در ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی امارات آغاز شد که نیمه اول این بازی با برتری یک بر صفر الاهلی به پایان رسید. عمرسوما (۳۰ - پنالتی) برای تیم عربستانی گل زد.

 

شاگردان برانکو که بازی رفت را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند و به صعود از مرحله مقدماتی امیدوار شده بودند، شروع خوبی در این بازی داشتند و در ۲۰ دقیقه اول بازی بارها دروازه حریف را تهدید کردند اما نتوانستند از موقعیت‌هایشان استفاده کنند.

در دقیقه ۵ این دیدار بشار رسن با شوتی زمینی اولین خطر را روی دروازه الاهلی ایجاد کرد که دروازه بان حریف این ضربه را مهار کرد. دو دقیقه بعد همکاری خوب بازیکنان پرسپولیس فرصت را برای مهدی ترابی فراهم کرد اما او هم راه به جایی نبرد.

در حالی که پرسپولیس تیم برتر میدان بود و حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی می‌کرد، در دقیقه ۲۸ فرار مهاجم الاهلی درون محوطه جریمه سرخپوشان با خطای علیرضا بیرانوند همراه شد تا در دقیقه ۳۰ عمرسوما از روی نقطه پنالتی دروازه پرسپولیس را باز کند.

در دقیقه ۳۹ بشار رسن صاحب موقعیت خوبی روی خط محوطه جریمه شد و در حالی که می‌توانست خودش با ورود به محوطه دروازه حریف را هدف بگیرد قصد ارسال توپ برای علیپور را داشت که مدافع الاهلی ارتباط را قطع کرد.

در پنج دقیقه پایانی بازهم این پرسپولیس بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و موقعیت‌هایی را در نزدیکی دروازه الاهلی ایجاد کرد اما برای ورود به محوطه و ایجاد خطر جدی ضعف داشت و نتوانست گل خورده را جبران کند تا نیمه اول با برتری یک بر صفر تیم الاهلی به پایان برسد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند