در حالی که اعتراضات هفتگی مردم فرانسه همچنان ادامه دارد، امروز (یکشنبه) نتیجه یک نظرسنجی درباره «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور نشان می‌دهد که محبوبیت او زیر ۳۰ درصد است.

بنا بر گزارش شبکه «فرانس ۲۴»، نظرسنجی «آی‌فوب» (Ifop) که امروز در نشریه فرانسوی «دیمانش» منتشر شده، نشان می‌دهد فقط ۲۹ درصد از فرانسوی‌ها از ریاست جمهوری ماکرون رضایت دارند و ۶۹ درصد ناراضی هستند.

به نوشته این رسانه فرانسوی، میزان محبوبیت ماکروئن در ماه جاری میلادی (آوریل) به نسبت نظرسنجی ماه مارس تفاوتی نکرده و محبوبیتش همچنان زیر ۳۰ درصد است.

بر اساس این گزارش، حتی نطق‌های ماکرون و برنامه وی برای بازسازی کلیسای در آتش سوخته «نوتردام» هم نتوانسته بر میزان محبوبیت او اثری داشته باشد. برخی از منتقدان دولت، حضور مداوم ماکرون در برابر دوربین‌ها پس از آتش‌سوزی هفته پیش کلیسا را تلاشی برای متقاعد کردن معترضان به پایان تظاهرات‌ها توصیف کرده بودند.

نتیجه برخی دیگر از نظرسنجی‌ها از قبیل نظرسنجی «اپیونوی» (Opionway) نشان می‌دهد که محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه ۲۷ درصد است.

انتشار نتایج نظرسنجی‌ها در فرانسه در حالی صورت گرفته که مخالفان مواضع دولت او برای بیست و سه هفته متوالی در شنبه‌های اعتراضی شرکت کرده‌اند و این اعتراض‌ها همچنان ادامه یافته است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند