دفتر اطلاع رسانی پارلمان عراق گزارش داد، علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که به نمایندگی از رئیس مجلس شورای اسلامی ایران برای شرکت در نشست رؤسای پارلمان‌های کشورهای همسایه عراق به بغداد سفر کرده است با محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار علاءالدین بروجردی و هیأت همراه از تلاش‌های عراق در راستای برگزاری نشست رؤسای پارلمان‌های همسایه در بغداد و همکاری برای پیشرفت و ثبات تمجید کردند.

در این دیدار همچنین در رابطه با تقویت روابط دوجانبه میان ایران و عراق، فعال کردن دیپلماسی پارلمانی و ضرورت تداوم همکاری‌های بغداد و تهران در تمامی زمینه‌ها به منظور ایجاد ثبات و پیشرفت در منطقه تاکید شد.

محمد الحلبوسی در این دیدار جان باختن تعدادی از شهروندانمان در سیل‌های اخیر را تسلیت گفت و با جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی کرد.

از سوی دیگر علاء‌الدین بروجردی با تاکید بر حمایت‌های ایران از عراق به منظور بازگرداندن ثبات در این کشور گفت: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران اصرار داشت که در نشست پارلمانی بغداد شرکت کند اما شرایط بوجود آمده در ایران بر اثر سیل منجر به عدم شرکت وی در این نشست شد.

براساس این گزارش، علاء الدین بروجردی پیش از این نیز با عمار حکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند