علیرضا عالی پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز گذشته یک نفر پیامی که با کدهای مخصوص این سازمان از طریق شبکه‌های بیسیم در خصوص انجام عملیات و آماده باش به نیروهای سازمان ارسال شده را ضبط کرده و فایل را در فضای مجازی منتشر کرده است. انتشار این فایل در فضای مجازی موجب شده مردم نگران شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به پیش‌بینی بارندگی در روزهای آینده گفت: اساسا بارندگی‌های اهواز تاثیری بر سیلاب ندارند و آنچه در این زمینه تاثیرگذار است بالادست سدها است که جهت مدیریت بارندگی‌ها به اندازه کافی ظرفیت‌سازی پشت سدها انجام شده است. همچنین هر آنچه بارندگی داشته باشیم دبی و خروجی سدها تغییر محسوسی نخواهند داشت.

عالی پور بیان کرد: خاکریز سیل بند ملاشیه به فاصله چند کیلومتر از کانال سلمان جهت حفاظت بافت مسکونی احداث شده بود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. روز گذشته سیل بند ملاشیه شکسته نشده و تنها آب حدود ۱۵ کیلومتر از جداره کانال سلمان را شسته و وارد مزارع کشاورزی شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این منطقه زمین کشاورزی و حالت تپه‌ای دارد و به دلیل ورود آب امکان تردد وجود نداشت حدود ۳۰ هزار کیسه خاک به گروه‌های مردمی و جهادی رسانده و این جداره کانال سلمان بسته شد که اکنون عملیات استحکام بخشی آن در حال انجام است.