رویترز نوشت، رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ دوشنبه شب از شرکت بوئینگ خواست به دنبال ۲ سقوط مرگبار هواپیماهای مکس ۷۳۷ این شرکت، برند آنها را تغییر دهد. این در حالی است که بوئینگ اعلام کرده است تمرکز خود را بر روی حل کردن مشکل قرار داده و برای به دست آوردن اعتماد عمومی دوباره، گروه‌های فکر تشکیل داده است.

مقامات شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند در طول هفته گذشته، دیدارهایی طولانی با بوئینگ داشته‌اند تا در مورد نحوه جلب دوباره حمایت عمومی در زمان بازگشت به پرواز هواپیماهای زمین‌گیر شده مذاکره کنند.

ترامپ که از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ مالک شرکت هواپیمایی ترامپ شاتل بوده و یکی از طرفداران صنعت هوانوردی است، با انتشار افکار خود در توئیتر، فشارها بر بوئینگ را بیشتر کرد.

او در توئیتر خود نوشت: ممکن است من هیچ چیز در مورد برندسازی ندانم (اما من با همین اوضاع رئیس‌جمهور شدم!)، اما اگر من جای بوئینگ بودم، بوئینگ ۷۳۷ مکس را تعمیر می‌کردم، چند ویژگی جدید اضافی به آن می‌افزودم و برند این هواپیما را تغییر می‌دادم و آن را با نام جدیدی ارائه می‌کردم. هیچ محصولی مانند این محصول آسیب ندیده است. اما دوباره تاکید می‌کنم مگر من در این مورد چه میدانم!؟

سخنگوی بوئینگ در پاسخ به این که چه نظری در مورد توصیه ترامپ دارد گفت: بازسازی اعتماد عمومی تمرکز اصلی ماست و در این راه خلبانان نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

گوردون جاندرو، معاون ارتباطات بوئینگ، به رویترز گفت: اعتماد خلبانان به هواپیما باعث می‌شود سرنشینان و خدمه هم اعتماد بیشتری به آن داشته باشند.