فرشاد پیوس با اشاره به حواشی اخیر پرسپولیس و اختلاف به وجود آمده بین جعفر کاشانی و برانکو ایوانکوویچ ایجاد شده است، اظهار داشت: حیطه وظایف هیات مدیره مشخص است و آنها باید دنبال کارهای پشتیبانی تیم و درآمدزایی باشند. آنها باید از حامی مالی برای تیم جذب کنند و تیم را از لحاظ مالی حمایت کنند نه اینکه بخواهند حاشیه ایجاد کنند.

وی افزود: در هیچ جای دنیا در کار سرمربی دخالت نمی شود اما به راحتی شاهد این موضوع هستیم که در شرایط حساس صحبت هایی آن هم از سوی هیات مدیره مطرح می شود که تنش زا است.

پیشکسوت پرسپولیس خاطر نشان کرد: متاسفانه در این مدت ندیدیم که این افراد کار خاصی انجام دهند. پرسپولیس شرایط حساسی دارد و باید به جای صحبت کردن، وارد گود شویم و از تیم حمایت کنیم.

مهاجم اسبق تیم ملی ادامه داد: در حال حاضر همه اعضای کادرفنی از شرایط پرداختی ها ناراضی هستند. از طرفی شرایط زمین تمرین هم واقعا خوب نیست. در زمانی که من فوتبال بازی می کردم، پرسپولیس در زمین چمن آزادی تمرین می کرد ولی امروز برای تیمی که مدعی قهرمانی در هر سه جام است، زیبنده نیست که بخواهد در زمینی با این کیفیت تمرین کند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه الان به شرایطی بازگشتیم که به جای پیشرفت باید از ۲۰ سال پیش الگو بگیریم. در زمان مدیریت امیر عابدینی چندین بازیکن به کشورهای مختلف ترانسفر شدند که بیشتر آنها محصول آکادمی پرسپولیس بودند. الان کدام بازیکن در چند سال اخیر از پایه های پرسپولیس رشد کرده که در سطح تیم ملی باشد؟

پیوس با بیان اینکه هیات مدیره نباید برای برانکو حاشیه سازی کند، تاکید کرد: برانکو امتحانش را پس داده است و هیات مدیره نباید کاری جز حمایت از وی انجام دهد.