سه ماه پس از راه‌اندازی وبسایت «ایندیپندنت عربی»، روز جمعه گذشته شهر دبی شاهد افتتاح رسمی دفتر این وبسایت بود؛ رسانه‌ای که مالکیت آن را گروه تحقیقات و بازاریابی سعودی (SRMG) در اختیار دارد.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط که خود این روزنامه که از اقمار رسانه‌ای (SRMG) به شمار می‌رود، در مراسم افتتاح دفتر این رسانه در دبی، شخصیت‌های سیاسی سعودی و اماراتی حضور داشتند.

در این مراسم که در هتل «ماندارین اورینتال» دبی برگزار شد، «عضوان الاحمری» سردبیر ایندیپندنت سخنرانی کرد و مدعی شد که تلاش خواهد کرد ایندیپندنت را به یک رسانه منحصربه‌فرد در جهان عرب تبدیل کند و شعار آن نیز این خواهد بود «ایندیپندنت عربی تو را [از رسانه‌های دیگر] بی‌نیاز خواهد کرد».

شرکت تحقیقات و بازاریابی سعودی اواسط سال میلادی اعلام کرد که با روزنامه الکترونیکی ایندیپندنت انگلیس به توافق رسیده است که محتوا و مطالب تولیدی این روزنامه را به چهار زبان، ترکی، اردو، فارسی و عربی ترجمه و منتشر شود که تابستان امسال بخش فارسی این پروژه راه‌اندازی شد.

«گروه تحقیقات و بازاریابی سعودی»، بزرگترین شرکت رسانه‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود و کنترل برخی از رسانه‌های حامی رژیم آل‌سعود را در اختیار دارد.

این شرکت در حال حاضر مالکیت ۱۵ روزنامه، هفته‌نامه، ماه‌نامه و مجله اعم از «الشرق‌الاوسط، عرب‌نیوز، المجله، اردونیوز، الرجل و الاقتصادیه» را در اختیار دارد.