سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی گفت: قبل از سیل حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور نامه نوشتند و طی آن درخواست کردند که قیمت خرید تضمینی گندم حداقل ۲,۰۰۰ تومان تعیین شود، متأسفانه دولت به این نامه توجهی نکرد و قیمت ۱,۷۰۰ تومان را تعیین کرده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه «ما باید برای کالاهای اساسی مردم تضمین‌های اساسی داشته باشیم» گفت: با توجه به اینکه به بخشی از کشتزارها و گندم‌زارهای ما از طریق سیل آسیب رسیده است هم اکنون دلالان و سلف خرها گندم را به قیمت کیلویی ۳۰۰۰-۲۰۰۰ تومان پیش خرید می‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر معیشت کشاورزان گفت: کشاورز ممکن است ۱۰۰ - ۲۰۰ تومان اختلاف را تحمل و گندم را به دولت واگذار کند اما وقتی اختلاف زیادی پیش می‌آید مجبور می‌شود که برای تأمین معیشت خود گندم را به سلف‌خر و دلالان بفروشد.

نقوی حسینی تصریح کرد: فردا روز ما دچار مشکل می‌شویم. دولت مجبور است همین گندم را با قیمت ۳,۰۰۰ تومان وارد کند و به همین قیمت از دلالان خریداری کند. درخواست من این است که هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون کشاورزی این موضوع را بررسی کنند. آرد و نان یک کالای استراتژیک است.

مسعود پزشکیان در واکنش به این تذکر خطاب به حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: این تذکر را جدی بگیرید. دغدغه در مورد گندم وجود دارد. اگر مدیریت نشود به مشکل برمی‌خورید. حتماً این مشکل را در هیأت دولت مطرح کنید.