سردار «محمد گرامی» اظهارداشت: از روز ۱۳ فروردین طبق دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه با همه تجهیزات به منطقه آمدیم؛ در اولین ماموریت جاده پلدختر _. معمولان را با موفقیت باز کردیم و در ادامه ماموریت در استان خوزستان مستقر شدیم.

وی تاکید کرد: اکنون حالت بحرانی از شهر اهواز برداشته و خظر از مناطقی که در خطر سیلاب بودند همچون ورودی شهر اهواز رفع شده است.

فرمانده گروه ۴۰ صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اهمیت هم افزایی نیرو‌های مسلح به عنوان یک فاکتور مهم در کنترل سیلاب تصریح کرد: گروه ۴۰ صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه یک سیل بند به طول هشت کیلومتر در مناطق پرخطر شهر اهواز و کانال‌های پرخطر شهر ایجاد کرده است.

مسئول مهندسی نیرو‌های مسلح تاکید کرد: فعلا مشکلی از بابت سه کانال مهم شهر یعنی الغدیر، سلمان و شهید چمران نداریم.

سردار گرامی به تمرکز آب‌ها در جریان سیل در یک مسیر و زیرآب رفتن برخی روستا‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون آب با شدت زیاد در حال حرکت به جفیر است، در مسیر گلدشت به ملاشیه نیز با تلاش شبانه روزی نیرو‌ها سیل بند‌های محکمی ایجاد شد.

وی در رابطه با شایعات فضای مجازی پیرامون شهر دارخوین خاطرنشان کرد: در شهر دارخوین مشکل خاصی از نظر سیل نداریم و مشکلی که ایجاد شده بخش پایین دستی شهر دارخوین است که آن هم به تالاب شادگان برمی گردد؛ باید آب از شادگان به جاده ماهشهر آبادان هدایت شود که این کار در حال انجام است.