حمیدرضا کاظمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه‌) و در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر از مردم ایران برای نهایت کمک و مساعدت قدردانی کرد و در این باره، گفت‌: از مقام معظم رهبری برای صدور دستور برای حضور نیروهای مسلح، سپاه و ارتش و حضور نیروهای جهادی در مناطق سیل زده قدردان هستم.

وی ادامه‌ داد: گلایه مردم آن است که بیش از سه هزار نفر حدود ۲۰ ساعت در سیل محاصره بوده و بالای منازل خود هر لحظه غرق شدن خود را ملاحظه می‌کردند و انتظار داشتند که بالگردی برای نجات آنها بیاید که این اتفاق رخ نداد.

نماینده پلدختر با بیان این که ۱۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده و ۱۰ روستا باید جا به جا شود، گفت‌: ارتباط ۴۰ روستا قطع شده است و حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند. ۱۵۰۰ واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.

به گفته وی خساراتی به کلیه زیر ساخت‌ها به خصوص از بین رفتن مسیر پلدختر به خرم آباد و کرمانشاه وارد شده است که به طور کلی این مسیر باز نشده است.

کاظمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که ۱۵ پل روستایی تخریب شده است، گفت‌: کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از ۳۵ روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.

نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در بخش کشاورزی نیز زمین ها و باغات و مزارع و جاده های بین مزارع از بین رفته است، گفت‌ که بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد شده است. دغدغه‌ مردم اسباب و اثاثیه شان بوده که از دولت اطمینان می‌خواهند.

وی در پایان گفت‌ که استمهال وام‌ها و اسکان مردم و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی مردم و ساخت سریع زیر ساخت‌ها و احیای جاده قدیم پلدختر به خرم آباد درخواست مردم می‌باشد.