تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سایپا در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۳ بر ۲ شاگردان برانکو به پایان رسید. در نیمه نخست معین عباسیان در دقیقه ۳ برای سایپا و بشار رسن در دقیقه ۳۰ برای پرسپولیس گل‌زنی کردند. در نیمه دوم هم علی علیپور و مهدی ترابی به ترتیب در دقایق ۴۹ و ۶۲ برای پرسپولیس و رضا اسدی در دقیقه ۶۹ برای سایپا گل‌زنی کردند.

با این نتیجه پرسپولیس ۵۴ امتیازی شد و جایگاه خودش را با توجه به شکست تراکتورسازی و سپاهان در صدر جدول رده‌بندی محکم‌تر کرد. سایپا هم با ۳۱ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.

سایپا بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کرد تا نشان دهد همانند مصاف‌های دیگری که با تیم‌های مدعی لیگ برتر داشته، مقابل پرسپولیس هم با تمام قوا بازی می‌کند.

سفیدپوشان سایپا در همان دقیقه ۲ صاحب یک ضربه کرنر شدند که معین عباسیان با استفاده از ارسال این توپ به تیر یک و شلوغی مقابل محوطه جریمه پرسپولیس، گل سایپا را به صورت مستقیم از نقطه کرنر و از بین پاهای علیرضا بیرانوند وارد دروازه شاگردان برانکو کرد.

پس از به ثمر رسیدن این گل عجیب، باز هم بازی در اختیار سایپا بود و آن‌ها چند موقعیت نصفه و نیمه دیگر هم داشتند که توفیقی برای آن‌ها نداشت. از دقیقه ۲۰ توپ و میدان در اختیار پرسپولیس قرار گرفت و سرخ‌پوشان پایتخت میدان‌داری می‌کردند و منتظر یک موقعیت ایده‌آل برای به ثمر رساندن گل تساوی بودند تا اینکه در دقیقه ۲۹ به این هدف نزدیک شدند اما حامد فلاح‌زاده، دروازه‌بان سایپا به زیبایی ضربه سر مهدی شریفی را مهار کرد.

با این حال شاگردان برانکو دست از حمله نکشیدند و یک دقیقه بعد، روی رفت و برگشتی که هنگام ضربه کرنر سرخ‌پوشان رخ داد، توپ در داخل محوطه جریمه به کمال کامیابی‌نیا رسید که او با پاس خود بشار رسن را در موقعیت خوب شوت‌زنی قرار داد و این بازیکن عراقی به زیبایی توپ را وارد دروازه سایپا کرد و بازی به تساوی کشیده شد.

پرسپولیسی‌ها باز هم به حملات خودشان ادامه دادند اما تلاش آن‌ها ثمری نداشت تا نیمه نخست این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم

پرسپولیسی‌ها با آغاز نیمه دوم و به میدان آمدن مهدی ترابی جان تازه‌ای پیدا کردند و بازی هجومی به نمایش گذاشتند. هافبک ملی‌پوش پرسپولیس خیلی زود تأثیر خودش را در بازی گذاشت و در دقیقه ۴۹ با حرکتی طولی به سمت دروازه سایپا، علی علیپور را در داخل محوطه جریمه سایپا صاحب توپ کرد و او پس از جا گذاشتن یک مدافع، با ضربه‌ای دقیق، توپ را به گوشه دروازه فلاح‌زاده فرستاد تا سرخ‌پوشان با نتیجه ۲ بر یک پیش بیفتند.

در ادامه باز هم پرسپولیس نمایشی تهاجمی داشت و می‌توانست به گل سوم برسد ولی موقعیت‌ها یکی پس از دیگری از دست رفت تا اینکه این بار ترابی در دقیقه ۶۲ روی پاس علی علیپور صاحب توپ شد. مهدی ترابی پس از صاحب توپ شدن، دفاع سایپا را به هم ریخت و با ضربه‌ای محکم گل سوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

با به ثمر رسیدن گل سوم شاگردان برانکو به نظر می‌رسید که کار برای سایپایی‌ها به پایان رسیده اما شاگردان دایی روی یک حمله هوشمندانه، رضا اسدی را در دقیقه ۶۸ در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار دادند که این بازیکن سایپا در حالی که بیرانوند زاویه را بسته بود با ضربه‌ای محکم و دقیق توپ را از بالای سر بیرانوند وارد دروازه پرسپولیس کرد تا بازی ۳ بر ۲ شود.

به حداقل رسیدن فاصله باعث زیباتر شدن بازی شد و دو تیم حملاتی داشتند که حملات پرسپولیسی‌ها روی حرکات ترابی بسیار خطرناک بود اما هیچ‌کدام منجر به گل نشدند.