پیروز حناچی که برای بازدید از اقدامات شهرداری تهران در مناطق سیل‌زده به خوزستان سفر کرده است، گفت: اساسی‌ترین اقدامی که باید در موقعیت‌های بحرانی و سیل‌زده صورت گیرد، جلوگیری از نفوذ سیل به مناطق مسکونی است که تاکنون البته اقدامات خوبی صورت گرفته است و منطقه حمیدیه، بستان، سوسنگرد از خطر سیل حفظ شده‌اند.

شهردار تهران در ادامه و با اشاره به گفت‌وگوهایی که با اهالی مردم منطقه ‌داشته است نیز گفت: بخش‌هایی از زمین‌های کشاورزی و مناطق روستایی در این سیل آسیب دیده است.

وی تاکید کرد: قدم اول ما تکمیل سیل بندها و دژها در اطراف رودخانه‌هاست که آب را روانه جاده هم کرده است، خوشبختانه نیروهای سپاه و بچه‌های شهرداری اقدامات مثبتی در این زمینه صورت دادند و به زودی تمام این دژها تکمیل خواهد شد.

حناچی ادامه داد: مرحله دوم کمک رسانی است، بزرگترین نارضایتی‌ها نیز مربوط به همین مرحله  است. به طور مثال مردم مناطقی که دامدار هستند، به کمک رسانی متفاوتی نیاز دارند؛ این روستاییان در این شرایط به علوفه برای تامین غذای دام‌هایشان نیاز دارند، تا بیسکوییت و مواد غذایی.

شهردار تهران تاکید کرد: همکاران ما در حال تلاش هستند و از همه ۲۲ منطقه شهرداری تهران به کمک خوزستان آمدند.

وی با بیان اینکه به مردم دشت آزادگان وعده یاری رسانی داده است، تاکید کرد: شهرداری تهران به عنوان شهرداری معین منطقه دشت آزادگان انتخاب شده است، ما وعده همیاری دادیم و سر پیمان خود برای کمک‌رسانی به این منطقه هستیم.

حناچی در پایان درباره اتمام فعالیت شهرداری تهران در خوزستان گفت: بعد از اتمام سیل میزان خسارات مشخص خواهد شد، بنابراین برای قضاوت درباره پایان ماموریت شهرداری تهران زمان زیادی باقیست.