عبدالرضا چراغعلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس برخی نگرانی‌ها و مشکلاتی که وجود داشت، بازگشایی مدارس در مناطق سیل‌زده استان در شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان با یک هفته تاخیر انجام شد.

وی افزود: با تمهیدات پیش‌بینی شده توسط وزارت آموزش و پرورش و آموزش و پرورش استان و شهرستان و مدیران محلی و ستادی و فرمانداران این دو شهرستان، امروز بازگشایی مدارس در سال ۹۸ را در شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان داشتیم.

 

چراغعلی گفت: امیدواریم امروز با برگشت دوباره دانش‌آموزان به کلاس‌های درس، روند عادی سازی زندگی مردم در مناطق سیل‌زده استان را وارد مرحله جدیدی کنیم و بتوانیم در روزهای آینده خدمات بیشتر و ارزنده‌ای را به مردم این مناطق ارائه کنیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: به علت آبگرفتگی برخی مدارس و نگرانی درخصوص استحکام بنا، حدود ۶۰ کانکس تهیه شده و همچنین در برخی مدارس که شرایط خوبی دارند، کلاس‌ها دو شیفته شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام آموزش و پرورش استان گلستان در شهرستان آق‌قلا دانش آموزان مدرسه شهید مطهری به مدرسه حبیب لی، مدرسه شهید مدنی به مدرسه فاطمیه، مدرسه بنت الهدی به مدرسه مائده، مدرسه حضرت معصومه (س)به مدرسه سمیه، مدرسه اورکت حاجی به مدرسه کمینه و مدرسه کمینه به مدرسه موحد آق قلا انتقال داده شدند.

 

در شهرستان گمیشان نیز مدارس کمینه به شیدایی، امام خمینی (ره) به حاج رجب کلته، فاطمیه به دبستان ایران، وحدت اسلامی به فاطمه زهرا، ترکمن سیمین شهر به حضرت خدیجه کبری، آخوند قلی به کانون فرهنگی تربیتی، کمالی کم گامشلی به آموزشگاه توحید خواجه نفس و مدارس آرخ و بقیه هم در مکان خود دایر هستند.