حمیدرضا کرم وند در راستای قطعی آب در برخی مناطق شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: در قسمت‌هایی از شهر پل‌دختر که سیل وارد منازل مردم شده ازجمله ضلع غربی شهر، در حال حاضر آب شرب این مناطق قطع است.

وی افزود: با توجه به اینکه در این مناطق آسیب جدی به شبکه آب و همچنین شبکه فاضلاب واردشده است، اگر آب وارد شبکه شود سبب گل‌آلود شدن بیشتر شده و کار گروه‌های جهادی را سخت‌تر می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان عنوان کرد: در حال حاضر در این مناطق که آب قطع است با تانکر آب‌رسانی می‌شود و در صورت رفع مشکل شبکه، آب این مناطق نیز وصل می‌شود.

وی در راستای شایعه آلودگی آب شهر پل‌دختر بیان کرد: آلودگی آب شهر پل‌دختر صحت ندارد، در حال حاضر آب ۸۵ درصد شهر پل‌دختر وصل است و تنها آب ۱۵ درصد شهر به علت تخریب شبکه قطع است، اگر آلودگی وجود داشت قطعاً آب ۸۵ درصد مابقی شهر را نیز قطع می‌کردیم.

 

کرم وند تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب آزمایشگاه مرجع دارد و واحدهای کنترل کیفیت آب را تست می‌کنند و تاکنون هیچ مشکلی وجود نداشته است، وظیفه ما رساندن آب سالم به دست مردم است و اگر احساس کنیم آب مشکل دارد شبکه شهر را به‌صورت کامل قطع می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعی آب ۱۵ درصد شهر به دلیل این است که هنوز منازلی که دچار آب‌گرفتگی شده به‌صورت کامل پاک‌سازی صورت گرفته و ممکن است شبکه‌های آب و فاضلاب تخریب‌شده باشد و در صورت باز شدن آب، دچار گل‌ولای بیشتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان گفت: در روز نخست که سیلاب رخ داد با توجه به اینکه سیل خط انتقال آب را تخریب کرد و از طرفی مردم نیاز به آب شرب داشتند نیروهای شرکت آبفا در عملیاتی کوتاه‌مدت سه خط پلی‌اتیلن در محل شکستگی شهر وصل کردند؛ با توجه به اینکه مصرف آب در این شهرستان بالا است و این خط جوابگو نیست تصمیم بر این است که خط بزرگ‌تر با لوله‌های فولادی نصب شود.

وی اظهار داشت: طی دو روز اخیر این کار پیگیری شده و نهایتاً تا فردا غروب این خط فولادی اجرا می‌شود و تقریباً شبکه به حالت اصلی خود برمی‌گردد.

کرم وند افزود: با توجه به اینکه ممکن است در آینده نیز سیلاب رخ دهد و رودخانه طغیان کند بنابراین برنامه‌ریزی‌شده که تا پایان تابستان این خط از مسیری انتقال یابد که طغیان رودخانه نتواند آسیب وارد کند و سبب شکستگی خط شود