مجتبی یزدانی - معاون خدمات شهری شهرداری- در مراسم ارسال کمک‌های شهرداری تهران با اعلام اینکه استان تهران به عنوان پنج استان یاری دهنده به استان خوزستان تعیین شده است، گفت: امروز حدود ۷۰ کامیون حاوی کمک‌های مردمی و مناطق مختلف شهر تهران که دارای اقلام مصرفی مانند پتو، چادر و مواد خوراکی و وسایل مورداستفاده برای سیل‌زدگان است به این مناطق اعزام شد.

به گفته وی شهرداری تهران از دوم فروردین کاروان‌های متعددی به مناطق سیل‌زده در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان ارسال کرد که به تناسب مشکلات هر استان اقلام متفاوت بوده است. به عنوان مثال، استان گلستان نیاز به پمپ آب و وسایلی دارد که بتواند آب را از خانه‌ها به بیرون پمپاژ کند. شهرداری تهران به این استان پمپ‌های آب ارسال کرد. از طرفی در مناطقی مانند استان لرستان نیاز به لجن کش و تجهیزاتی است که بتواند گل و لای را از از خانه های مردم به بیرون هدایت کند که شهرداری تهران تجهیزات مورد نیاز در این زمینه را ارسال کرد.

یزدانی تاکید کرد: تجهیزات امدادی و نیروهای خدماتی و یاری‌دهنده به مناطق سیل‌زده از روزهای قبل بر اساس نیازهایی که اعلام شده است از سوی شهرداری اعزام شده‌اند و امروز اقلام مصرفی و کمک‌های مردمی ارسال شد. این اقلام توسط هلال احمر در مناطق مختلف سیل زده توزیع خواهد شد.

وی گفت: معاون امور مناطق شهرداری تهران هم اکنون در مناطق سیل زده حاضر است و در صورتی که نیازی به کمک‌رسانی شهرداری تهران باشد دریغ نخواهد شد البته مدیریت امداد رسانی به سیل‌زدگان توسط وزارت کشور و استانداری‌ها انجام می‌شود و شهرداری تهران وظایفی را انجام می‌دهد که از سوی استانداری آن ها محول خواهد شد.

همچنین در این مراسم مهدی داوری - مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران - اعلام کرد که این سازمان از ابتدای بروز سیل نیروهای خود را در قالب گروه‌های امدادی به مناطق سیل زده روانه کرده است و این نیروها همچنان در حال یاری رساندن به مردم هستند.

به گزارش سایت شهرنوشت،وی گفت: سازمان آتش نشانی تهران همچنان آمادگی دارد مسئولیت‌هایی که به آن سپرده می‌شود را در جهت کمک به سیل زدگان انجام دهد.