سردار عبداله نظرپور روز جمعه افزود: عصر پنجشنبه برابر اعلام بی سیمی از طریق کانال بین المللی، خبری مبنی برغرق شدن یک فروند لنج تجاری به دلیل نقص فنی و توفانی بودن دریا به مرزبانی خوزستان اعلام شد که پس از تماس با کنترل اداره بندر و دریانوردی آبادان مشخص شد که شناور ناجی (امداد و نجات دریایی) برای کمک رسانی به این لنج اعزام شده اما به دلیل مواج و توفانی بودن دریا و نوع شناور قادر به پهلوگیری نبوده است.

وی گفت:دریابانان آبادان با شناور سازمانی برای نجات جان خدمه شناور که مدام درخواست کمک می کردند، به محل اعزام و خوشبختانه خدمه شناور در حال غرق شدن را نجات دادند.

فرمانده مرزبانی خوزستان افزود: در بررسی به عمل آمده مشخص شد که لنج تجاری به همراه ناخدا و تعداد پنج ملوان که حامل بار موادغذایی و ظروف یکبار مصرف بود، چند روز پیش از مبداء دیلم به مقصد کشور کویت خارج شده که بنا به اظهار ناخدا اجازه ورود به بندر کشور کویت به آنها داده نشده و به دلیل شرایط جوی نامناسب و توفانی بودن دریا، در بازگشت گرفتار توفان شدند.

سردار نظرپور گفت: دریابانان خوزستان علاوه برتامین نظم و امنیت مرزهای آبی استان مجاهدانه در خدمت رسانی به مرزنشینان تلاش کرده و در نجات جان دریانوردان و حادثه دیدگان در دریا از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.