آیت‌الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای افزوده است: هرچند خدمات دولت، سپاه، ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها در مناطق سیل زده بسیار با ارزش بوده است.

بیانیه ادامه یافته است: استان خوزستان از بهترین استان های کشور و مردم آن از بهترین هموطنان ما هستند، آنها بسیار خونگرم و مهربان و مجاهدند و شهیدان فراوانی که در جنگ تحمیلی نثار کشور و نظام کردند بهترین دلیل بر علاقه آنها به نظام و کشور است.

بیانیه حاکی است: به همین دلیل سیل اخیر که مشکلات فراوانی برای این عزیزان فراهم ساخته برای ما بسیار دردناک است و همه به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابند.

آیت الله مکارم شیرازی در این بیانیه تصریح کرده است: اینجانب ضمن کمک ناچیزی در ۲ مرحله به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان از طریق هلال احمر و کمیته امداد به این برنامه کمک کردم و اکنون تصمیم بر این شد جمعی از فضلای جوان حوزه (در مرحله اول حدود ۵۰ تن) که در موسسه دار الاعلام لمذهب اهل البیت(ع) همکاری دارند با امکاناتی به خوزستان بفرستیم تا به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابند و به خصوص به مسائل فرهنگی آنها نیز اهمیت فراوان بدهند و تا آنجا که در توان دارند در این راه بکوشند و از آلام مردم عزیز خوزستان بکاهند.

وی در پایان این بیانیه، توفیق همگان را در خدمت رسانی به همه سیل زدگان از خداوند متعال مسالت کرده است.

سیل در روزهای نخستین سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از استان های کشور شد.