حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی که به‌منظور نظارت بر روند امدادرسانی آستان قدس رضوی و تسریع در کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، وارد استان لرستان شده است، از مناطق سیل‌زده و آشپزخانه مرکزی آستان قدس رضوی در پل‌دختر دیدن کرد.

تولیت آستان قدس رضوی در این بازدید از نزدیک روند خدمت‌رسانی، فعالیت‌ها و برنامه‌های امدادرسانی آستان قدس و خادم یاران رضوی به مردم این منطقه را بررسی کرد.

وی در این بازدید با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی برای بازسازی مناطق سیل‌زده حتماً برنامه بلندمدت خواهد داشت، ابراز کرد: آستان قدس رضوی برنامه کوتاه‌مدت خود در مناطق سیل‌زده را اجرایی کرده و برنامه بلندمدت را در دستور کار دارد، برنامه بلندمدت ما بازسازی مناطق سیل‌زده و مشارکت در تهیه لوازم زندگی سیل‌زدگان خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با دعوت از تمام مردم ایران برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل‌زده به میزان توان، عنوان کرد: امکانات آستان قدس رضوی محدود است و در مسیر بازسازی مناطق سیل‌زده حتماً نیازمند مشارکت مردم هستیم، حتماً آنچه مساعدت از مردم دریافت کنیم و آنچه هزینه کنیم را از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد، تا مردم بدانند کمک‌هایی که می‎کنند کجا و به چه صورت هزینه می‎شود.

وی با اشاره به برخی اقدامات آستان قدس رضوی در مناطق سیل‌زده ابراز کرد: ۴۰ گروه جهادی را در مناطق سیل‌زده استان لرستان ساماندهی کردیم و روزانه ۱۰ هزار پرس غذا میان سیل‌زدگان توزیع می‌کنیم، همچنین بسیاری از تجهیزات راه‌سازی شرکت‌های عمرانی آستان قدس رضوی به این مناطق گسیل داده‌شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه امدادرسانی به سیل‌زدگان اولویت نخست آستان قدس رضوی خواهد بود، گفت: کارهای عادی آستان قدس را به حداقل خواهیم رساند و امدادرسانی به سیل‌زدگان را در اولویت‌داریم.