شیخ «نعیم قاسم»، معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که هدف آمریکا از اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه محور مقاومت به زانو درآوردن این محور است. ولی به خواسته‌های خود نخواهد رسید.

او طی مراسمی رونمایی از یک کتاب روز گذشته (چهارشنبه) در بیروت گفت: «می‌خواهند با جنگ تحریم‌های اقتصادی ما و محور مقاومت را به زانو درآوردند، ولی ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. مقاومت و تلاش برای ساختن لبنان ادامه خواهد داشت».

شیخ قاسم تحریم‌های آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و گفت: «تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران اسلامی ایران تجاوز آشکار به حقوق کشوری مستقل است که دارای کرامت و جایگاه خود است».

او ادامه داد: «ایران از زمان شکل‌گیری جمهوری اسلامی به دست امام خمینی (قدس روحه) با سخت‌ترین [اقدامات آمریکا] مواجه شد و از هر نبردی، قوی‌تر [از قبل] خارج شد و هم‌اکنون با رهبری امام خامنه‌ای (خداوند او را حفظ کند) و با حمایت مردم بخشنده و مجاهد و سپاه پاسداران که در همه‌جا از کیان و حضور جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده، [با این اقدامات مواجه است و پیروز خواهد شد].»

به گزارش گروه اطلاع‌رسانی «الاعلام الحربی» لبنان، معاون سید حسن‌ نصرالله گفت که حامیان تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سپاه همانند گذشته، ناامید خواهند شد.

شیخ نعیم قاسم همچنین گفت که نبرد با دشمنان از جمله رژیم صهیونیستی پایان نیافته و تا زمانی که این رژیم وجود دارد، مقاومت لبنان سلاح خود را کنار نخواهد گذاشت.

وی تأکید کرد که جنگ آمریکا علیه سوریه بخشی از طرح «اسرائیلی کردن» منطقه غرب آسیا و بخشی از یک‌جانبه‌گرایی آمریکایی‌ها در جهان است و بر اساس این دو هدف بود که خواست سوریه را نابود کند.

شیخ نعیم گفت که دولت آمریکا هم‌اکنون به دنبال ممانعت از دست‌یابی به راه حل در سوریه است؛ چرا که موازنه قدرت در این کشور به نفع این کشور نیست. آمریکا بر روی احتمال حصول تغییرات در سوریه حساب باز کرده است ولی حقیقت استقامت و پیروزی محور مقاومت خط بطلانی بر این توهم آن‌هاست.