آیت‎‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در تجمع حوزویان در حمایت از سپاه پاسداران اظهار کرد: نکته‌ قابل تامل برای ما در آیه ۱۸ سوره ابراهیم، تشبیهی است که خداوند نسبت به اعمال، توطئه‌ها، فتنه‌ها و حرکت‌های بی‌نتیجه کفار دارد.

امام جمعه مشهد بیان کرد: خاکستر معلول آتش است، در جایی که آتش حرارت خود را از دست می‌دهد، سوزندگی آتش بی‌نتیجه می‌ماند و آتش مبدل به خاکستر می‌شود، تنها خاموش شدن آتش نیست و به نتیجه آتش‌افزوزی برای سوزاندن نیز مربوط می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: خداوند اعمال کفار را به خاکستر تشبیه می‌کند، یعنی کافر در عمل خود آتش‌افروزی دارد اما آتش هم خاموش و هم خاکستر شد و نه تنها اثر حرارت و سوزندگی خود را از دست داد، بلکه تمام آثار و نتایج آن همچون شکل و وزن آن نیز از دست می‌رود و نتیجه آن خاکستری شد که به هیچ وجه دارای خواص آتش نیست.

وی با بیان اینکه فتنه‌ها و توطئه‌هایی که کفار ایجاد می‌کنند، در خط آتش افروزی هستند، عنوان کرد: آن‌ها آتشی را روشن می‌کنند تا نهاد یک جامعه را بسوزانند، موجودیت مردمی را از بین ببرند و در غالب فتنه‌هایی مدیریت اصلی و فرهنگی ملتی را به طور کامل نابود کنند اما این آتش نه تنها خاموش شده، بلکه به خاکستر نیز مبدل می‌شود و آن‌ هم خاکستری که در مقابل یک تندباد شدید در روز طوفانی قرار گرفته و خاکستری نیست که در عرصه خاکستری خود که نشان از آتش افروخته قبلی است، بماند، بلکه یک تندباد بسیار توفنده در روز طوفانی آن را ذره ذره و ذرات آن را به باد می‌سپارد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: تمام توطئه‌ها، جریانات و جنایات استکبار جهانی و آمریکا که در طول چهل سال گذشته این نظام انجام داده، توطئه‌ها و آتش‌افروزی‌های استکبار جهانی در تقابل با قدرت فوق‌العاده مردمی و مجاهدانه ملت بوده و دقیقا مانند تقابل ذرات آتش خاکستر شده در برابر تندباد در یک روز طوفانی است، آنچنان که هیچ اثری از آن وجود نداشته و هویتی باقی نمی‌ماند.

عامل برخوردهای صورت گرفته در برابر استکبار جهانی سپاه است

امام جمعه مشهد گفت: عامل تمام این برخوردها و محور اعتلای آن‌ها به تعبیر قرآن به مانند«اشْتَدَّتْ بِهِ الرِّیحُ فِی یَوْمٍ عَاصِفٍ» نهاد مقدس سپاه پاسداران است. یعنی استکبار جهانی و کارنامه تمام جنایات، توطئه‌ها و فتنه‌های خود در برابر انقلاب از کودتای نوژه تا تحمیل جنگ هشت ساله مانند آتشی است که به صورت خاکستر درآمده و این خاکستر با «اشْتَدَّتْ بِهِ الرِّیحُ فِی یَوْمٍ عَاصِفٍ» برابر شده که نماد نهاد مقدس سپاه پاسداران در طول این مدت و انقلاب بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: امام بزرگوار (ره) در روزهای ابتدایی آغاز جنگ تحمیلی و در هنگامی که دفاع مقدس میدان جلال و اقتدار سپاه و بسیج شده بود، دوجمله بیان کردند که در حقیقت ارزش و عظمت امروز سپاه را برای ما ثابت می‌کند. جمله اول این است که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود». این حرف تنها یک شعار نیست، بلکه بیان حجت امام زمان(عج) و بیان امامی است که تمامی رهنمودهای حکیمانه او پیامبرگونه بوده و گویا از مبدا غیبی الهام گرفته است.

امام جمعه مشهد با بیان سخن دوم امام(ره) مبنی بر اینکه «ای کاش من هم یک پاسدار بودم»، اظهار کرد: این سخن از شخصی شنیده شده است که مرجع تقلید، حجت امام زمان(عج) و سالیان دراز مکتب آن روان پرور و مراجع امروز پرورش یافته ارزش‌های آن هستند و نشان از عظمت و ارزش جایگاه پاسداران است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تحریر همه این نکات و موقعیت‌ها مورد اذعان و درک استکبار جهانی قرار گرفته است که از میان تمام نهادها، نوک پیکان را متوجه نهاد مقدس سپاه پاسداران قرار داده و این نهاد مقدس را مورد اهانت قرار داده است که نشان از این موضوع است که خود آمریکا متوجه شده است که عامل خاموشی آتش افروزی آنان، سپاه و جنس پاسدار بوده و به این نتیجه در تجربیات چهل ساله خود رسیده و این واقعیتی است که قرآن نیز به آن اشاره و آن را برای ما تبیین کرده است.

آمریکا گور خود را کنده است

علم‌الهدی در خصوص بیان اهداف آمریکا از مورد هدف قرار دادن سپاه بیان کرد: آمریکا در برابر این جسارت ممکن است دارای اهداف خاص سیاسی باشد و تصور کرده که با این حرکت در جامعه افتراق ایجاد خواهد کرد و میان مردم و محور اقتدار نظام جدایی می‌اندازد و یا ممکن است هدف آن برخورد عملیاتی باشد که اگر منظور آمریکا هدف دوم باشد نکته‌ای است که خداوند می‌فرماید «یَأْتِیهِ الْمَوْتُ مِنْ کُلِّ مَکَانٍ» و در نهایت مرگ و عاملی برای نابودی را برای خود ایجاد کرده و در واقع آمریکا گور خود را کنده است.

مساله سپاه مساله یک کشور است

وی افزود: بنای ذات مقدس پروردگار بر این است که دشمنان را با نقشه‌هایی که خود طراحی می‌کنند از بین ببرد و موقعیت مقتدرانه سپاه در کشور در عرصه‌های عبادی و امدادی یک موقعیت تثبیت شده برای مردم و برای دنیا است اما محبوبیت عظیم سپاه در دل ملت و اندیشه انسان‌های این کشور یک واقعیتی بود که پوشیده نبود و این حرکت دشمن در شکل یک مانور ملی برای سپاه بوجود آمد تا مردم دنیا و سایر کشورها، دولت ها، حکومت‌ها و حتی خود آمریکا در منطقه بدانند که مساله سپاه مساله یک کشور است.

نمایش عظمت سپاه پس از چهل سال توسط آمریکا

امام جمعه مشهد تصریح کرد: امام چندین سال پیش در دوران دفاع مقدس این نکته را بیان کردندکه اگر سپاه نبود کشور هم نبود و این فرمایش امام کار را به جایی رسانده است که بعد از چهل سال به دنیا نمایش داده شود که سپاه همچون یک خون مغذی است که در تمام شریان‌های این امت جریان دارد و سپاه یعنی تمام ملت و همه مردم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: این مانور محبوبیت که برای سپاه در بین ملت ایجاد شده با هیچ عاملی نمی‌توان آن را عرصه‌های مختلف به جریان آورد. در هر جریان آنچه در ابتدای جبهه می درخشد سپاه است و این اقدام آمریکا برکتی بود که خداوند به دست دشمن برای نهاد مقدس سپاه ایجاد کرد و آن را در معرض نمایش درآورد.

علم‌الهدی با مورد خطاب قرار دادن حوزوریان گفت: هر جریانی که برای ما رخ می‌دهد تصور ما در ابتدا این است که این یک مشکل و مساله است اما پس از نمایش نتیجه آن متوجه می‌شویم که ذات مقدس پروردگار نعمت را در غالب یک مشکل بر ما ارزانی داشته است.

وی اضافه کرد: آنچه در سیل اخیر با وجود مشکلات خانمان سوز آن ایجاد شده به عنوانی نمایشی برای نشان دادن وحدت به قدرت استکباری و تمام دنیا بود تا بدانند که ایرانی به این شکل است و اگر هر مشکلی ایجاد شود مردم نقش حیاتی دارند. امروز سیل به یک شهر حمله کند همه مردم بسیج می‌شوند اما اگر این سیل مبدل به یک قدرت استکباری شود، چه در قالب توطئه و چه در قالب عملیات نظامی سبب ایستادگی مردم در برابر آن خواهد شد.

امام جمعه مشهد بیان کرد: این ماهیت اصلی مردم ایران است و نشان از این امر دارد که تنها نیروی نظامی در مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن نقش مهمی ندارند بلکه جان فدای اصلی نیروی انسانی است و سپاه جلودار آن بوده و همه مردم به دنبال سپاه هستند. این واقعیتی بود که در سایه یک حادثه خانمان برانداز به دنیا نشان داده شد و آثار آن نعمت و عظمتی برای مردم و انقلاب پدید آورد و ما باید قدر این نعمت را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در گام دوم انقلاب به تعبیر رهبری، برای ما فکرهای دیگری دارند. یعنی پس از آنکه پس چهل سال، دشمنی آنها به خاکستر مبدل شد برای چهل سال دوم نقشه دیگری کشیده اند. در حال حاضر اصل موجودیت دشمن در خطر است و هستی آن در ادامه دشمنی با ایران است.

علم‌الهدی گفت: این سخن یک شعار نیست بلکه این تشخیص، نظر کارشناسی سیاسی افراد در کاخ سفید است که اگر آمریکا تا سال ۲۰۲۵ نتواند بر چهار قدرت اقتصادی دنیا همچون روسیه، هند، ژاپن و چین مسلط شود همچون روسیه فروپاشی خواهد شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، به عنوان مانع بزرگ در سر راه سلطه آمریکا بر این چهار قدرت اقتصادی است، بنابراین سیاستگذاران کاخ سفید پیش‌بینی کرده‌اند که انقلاب اسلامی ایران تا سال ۲۰۲۰ باید تمام شود وگرنه آمریکا نیز سرنوشتی مشابه شوروی را در پی خواهد داشت لذا با تشخیص نقش محوری سپاه در ایستادگی انقلاب اسلامی نهاد مقدس سپاه را هدف قرار دادند.