علی نظری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در چند روز گذشته در یک طرح آنی کانالی قبل از شهرستان آق‌قلا زده شد تا آب قبل از ورود به آق‌قلا به این کانال رفته و به سمت دریا هدایت شود.

وی افزود: نیروهای آب منطقه‌ای، سپاه، ارتش و نیروهای مردمی در این مدت به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند تا خسارت کمتری متوجه مردم شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان بیان داشت: در حوالی یلمه‌خندان بخشی از دیواره رودخانه تخریب شده بود. این تخریب سبب آبگرفتگی و مشکلاتی در کل‌آباد و آق‌قلا شده بود.

وی ادامه داد:پروژه طراحی کردیم تا ورودی آب به آق‌قلا و کل‌آباد کاهش یابد. این پروژه نتایج مثبت داشت و آب در کل آباد و دیگر جاها فروکش کرد.

نظری درباره آبگرفتگی گمیشان گفت: در این شهرستان نیز آب تا حدود ۱۲ درصد کاهش یافته و میزان آبگرفتگی در حال کاهش و تخلیه است.

وی خاطرنشان کرد: برف موجود در ارتفاعات در هفتم فروردین ماه ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع بود که این میزان تا روز گذشته به ۵۰۰ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان بیان داشت: نگرانی ما از بارش‌های شدید روزهای آینده و طغیان رودخانه گرگانرود است که تمهیدات لازم اندیشیده شده است. قرار است بند ولی با همین شرایط مورد استفاده قرار گیرد تا از حجم آب کاسته شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسیر ارتفاعات به رودخانه قره سو کم است تمهیدات لازم صورت گرفته است. ۲ تیم نقشه‌بردار برای ارائه طرح آنی و کاهش مشکلات در محل حضور پیدا کردند.