محمد اسلامی سه شنبه شب در پایان سفر به شهرکرد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر یک گذرگاه موقت در این مسیر ایجاد خواهد شد تا در بلند مدت یک جاده جایگزین با حفر تونل احداث شود.

وی همچنین گفت: سیلاب ها ۱۲ هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی در ۶ هزار و ۸۰۰ نقطه از کشور را دچار آسیب کرده که میزان خسارت های این بخش ۳۰ هزار میلیارد ریال است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دولت برای جبران این خسارت ها، اعتبارات لازم را درنظر خواهد گرفت و اولویت اصلی، بهسازی راه های روستایی است که مسدود شده بودند.

اسلامی یادآور شد: در سیلاب اخیر چهارمحال و بختیاری ۵ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال خسارت به این استان وارد شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای مطالعات طرح خط راه آهن اصفهان - اهواز تاکید کرد: این طرح یکی از محورهای مهم ترانزیتی در کشور خواهد شد.

اسلامی ادامه داد: این طرح به عنوان یکی از اولویت های راه آهن کشور مطرح می باشد و امید است این طرح زودتر اجرایی شود.

بگفته وی، مطالعات خط راه آهن اصفهان - اهواز بزودی تکمیل می شود تا بتوان از محل تامین فاینانس برای این طرح ترانزیتی یک سرمایه گذار انتخاب کرد.

به گزارش ایرنا، بخشی از طرح راه آهن اصفهان - اهواز در استان چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد.

وی همچنین گفت: تکمیل زیرساخت های استان در یک برنامه مدون در سال جاری اقدام خواهد شد و در دولت نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

اسلامی بیان داشت: طرح های راه و خدمات زیربنایی در چهارمحال و بختیاری در بودجه ۹۸ نیز لحاظ شده و طرح های ترانزیتی شهرکرد به لردگان و شهرکرد به شلمزار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال ایرنا درباره پایان بخشیدن به طرح مسکن مهر نیز گفت: دولت در حال اتمام طرح های نیمه تمام در این بخش است.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده دولت برای بررسی خسارت سیل اخیر به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.