یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تأکید کرد قرار گرفتن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا به‌معنای تصمیم واشنگتن برای ورود به جنگ احتمالی با ایران نیست.

این مقام آمریکایی به رویترز گفته است: «این اقدام [تروریستی اعلام کردن سپاه] بدین معنا نیست که ما با ایران وارد جنگ خواهیم شد و یا گروهی از ایرانی‌ها را خواهیم کشت؛ مطلقاً چنین چیزی نیست. نظامیان آمریکایی تاکنون هیچ دستوری برای تحت تعقیب قرار دادن نیروهای ایرانی دریافت نکرده‌اند».

یک مقام دیگر آمریکایی نیز در گفت‌و‌گو با رویترز تأکید کرده است: «تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از سوی دولت آمریکا به این معنا نیست که نظامیان آمریکایی با سپاه پاسداران مانند القاعده، داعش یا سایر گروه‌های شبه‌نظامی [تروریستی] برخورد خواهد کرد».

دولت آمریکا روز دوشنبه نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیروی قدس آن را در فهرست گروههای تروریستی قرار داد؛ اقدامی که البته بی‌پاسخ نماند و شورای امنیت ملی ایران بلافاصله فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و افغانستان موسوم به سنتکام را تروریستی اعلام کرد.