سیدجواد حسینی کیا روز دوشنبه در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، به حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اشاره کرد و افزود: کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون فرعی، طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت را بررسی و تصویب کرد، کمیسیون اجتماعی که مسئول اصلی بررسی این طرح است نیز با تفکیک این دو وزارتخانه موافقت کرده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد.

وی در توضیح دلایل کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای موافقت با انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموعه بسیار گسترده‌ای است و اختیارات در این وزارتخانه متناسب توزیع نشده به طور مثال تمامی افراد وزارت صنعت، معدن و تجارت را مسئول گرانی میوه و صیفی جات می‌دانند در حالی که وزارت جهاد کشاورزی متولی اصلی در این زمینه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در وهله نخست این طرح به هیات رییسه مجلس ارسال می‌شود و در مرحله بعدی در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد.

حسینی کیا ادامه داد: مقرر شد؛ به منظور بررسی برنامه‌های سال جاری، جلسه‌ای مشترک میان وزیر صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته آینده برگزار شود.

*استماع گزارش وزیر ارتباطات درباره وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گزارش مختصری از وضعیت ارتباطی مناطق سیل زده ارائه کرد.