سرهنگ دوستعلی جلیلیان در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۴ یکشنبه ۱۸فروردین ماه، در پی تماس یکی از شهروندان درباره زورگیری دو موتور سوار و مصدوم شدن این شهروند، بلافاصله ماموران به محل حادثه اعزام شده و پس از انجام بررسی ‌های لازم برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: شاکی در محل حاضر بود و به ماموران اعلام کرد که در حال تردد ضلع جنوبی میدان بهارستان به سمت خیابان مصطفی خمینی بوده که دو موتورسوار به وی نزدیک شده و ضمن تهدید وی با سلاح سرد از این شهروند خواستند که تمام اموال شخصی اش را به آن‌ها بدهد، اما پس از مقاومت این شهروند با مجروح کردن وی از ناحیه مچ دست سمت چپ، وجوه نقد و تلفن همراهش را به سرقت برده‌اند.

سرکلانتر هفتم پایتخت با اشاره به اینکه هر دو متهم پس از زورگیری به طور جداگانه از محل متواری شده بودند، ادامه داد: طی دو عملیات پی در پی هر دو سارق دستگیر شده و در بازرسی بدنی از آن‌ها، مبلغ ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تراول چک، دو دستگاه گوشی تلفن همراه و دو قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به انتقال متهمان به سرکلانتری و انجام تحقیقات تکمیلی از آنان گفت: هر دو متهم به ۱۷ فقره زورگیری و سرقت ۹۵۰ میلیون ریال وجه نقد از مالباختگان در محدوده محله‌های بهارستان، خزانه و نازی آباد اعتراف کرده و برای شناسایی سایر جرائم در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفتند.