انفجار در نقطه‌ای بین طبقه اول تا پنجم این ساختمان هشت طبقه به وقوع پیوسته و به هنگام وقوع آن، شاهدان عینی دست‌کم صدای یک انفجار بسیار مهیب را شنیده‌ و ویدیوها و تصاویر ضبط شده از آن را در فضای مجازی به طور گسترده‌ای منتشر کرده‌اند.

به گفته سخنگوی اداره آتش نشانی پاریس، هیچ منبع گازی در ساختمان وجود نداشته اما احتمالا کپسول‌های گاز یا باربیکیوها در یکی از بالکن‌های ساختمان دچار آتش‌سوزی شده و این انفجار به وقوع پیوسته است.

سخنگوی پلیس پاریس نیز اعلام کرده پیش از حضور نیروهای آن‌ها، تعدادی از مردم از این ساختمان تخلیه شده‌اند و بازدیدهای مقدماتی حاکی از آن است که هیچ‌کس در این حادثه کشته یا زخمی نشده است.

نزدیک به ۱۰۰ آتش‌نشان به همراه تعدادی کامیون آتش‌نشانی و آمبولانس بلافاصله به منظور مهار آتش در محل حادثه حضور یافتند اما با این حال آتش به سرعت گسترش یافته و چند طبقه را در بر گرفته است. گزارش‌ها حاکیست که ۲۷ آپارتمان در این حادثه خسارت دیده‌اند.

سازمان حفاظت مدنی پاریس (PCPS) حدود ۲۰ داوطلب را برای خدمت‌رسانی و اسکان افرادی که تحت تاثیر این آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند، بسیج کرده و هم‌چنین اعلام کرده که آماده ارائه پشتیبانی "مادی و روانی" برای قربانیان این حادثه است.

بنابر گزارش اسپوتنیک، علت وقوع این آتش‌سوزی هنوز ناشناخته است اما این حادثه منجر به آسیب دیدن برخی از خطوط برق شده و در پی وقوع آن چندین مورد قطعی برق در منطقه نیز گزارش شده است.