رضا مقدم صبح یکشنبه در گفتگو با مهر با اشاره به مسدود بودن جاده هراز گفت: زمانی که یک رسانه از قول معاون راه و شهرسازی خبر بازگشایی جاده هراز را اعلام می‌کند، در بالادست تونل تکاور در کیلومتر ۸۰ در چندین نقطه ریزش سنگ داشته و درحالی که حدفاصله تونل تکاور نیز هنوز از وجود تخت سنگ‌های بزرگ و شن وماسه های کوهی به طور کامل پاکسازی نشده است.

وی ادامه داد، متأسفانه وجود چندین تخت سنگ بزرگ بر سطح جاده هراز، پاکسازی و بازگشایی این جاده ارتباطی از آمل به تهران را کند کرده است.

بخشدار لاریجان آمل گفت: با توجه به چنین شرایطی که در جاده هراز حاکم است، شتابزدگی برای بازگشایی جاده هراز، اقدامی عجولانه و غیرمعقولانه و بازی با جان مسافران و رانندگانی است که با اعتماد کردن به یک خبر و انتشار آن توسط شبکه‌های اجتماعی اقدام به تردد از این جاده می‌کنند.

مقدم افزود: با بکارگیری ۱۰ دستگاه بلودزر، پیکور و لودر نیمی از سنگ‌های بزرگ رها شده بر سطح جاده جمع آوری شده و روند کار همچنان ادامه دارد و بلافاصله و پس از پاکسازی کامل جاده هراز، و تأیید از امنیت جاده برای تردد رانندگان و وسایل نقلیه، بازگشایی خواهد شد.

جاده هراز از جمعه شب ۱۶ فروردین و پس از ریزش چندین تخت سنگ بزرگ و آورده‌های کوهی به سطح جاده هراز در کیلومتر جاده این جاده به سمت تهران بسته شد.

روز ۱۲ فروردین نیز به علت شدت بارش باران و وقوع سیلاب در بخش لاریجان باعث ریزش سنگ و انباشت گل ولای در ۳ منطقه از مسیر جاده هراز شده بود و تا ۳ روز این جاده بسته بود.

حدود ۱۰۱ کیلومتر از جاده ارتباطی هراز از آمل تا محدوده استان تهران، در حوزه استحفاظی مازندران واقع شده است.