علی امام صبح امروز در مراسم افتتاح هم زمان سه پروژه‌ی بزرگ شهر تهران با بیان این که امروز نیمه‌ی جنوبی خط شش مترو تهران با ۳ ایستگاه به بهره‌برداری سید گفت: خط ۶ مترو ۳۲ کیلومتر است که از دولت آباد تا سولقان با ۲۷ ایستگاه امتداد یافته است.

 

وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال ۱۵ کیلومتر دیگر این خط با ۶ ایستگاه به بهره برداری برسد گفت: حمایت از تولیدات داخلی همواره مورد تاکید رهبری و مسئولان است که باید بگویم در بخش ساختمانی دستاوردهای زیاد داخلی کسب کردیم به گونه‌ای که متکی به تولیدات داخلی هستیم و در بخش تجهیزات نیز بخش زیادی از خط شش از تجهیزات داخلی ساخته شده که به عنوان مثال تهویه و سیگنالینگ توسط پیمانکاران داخلی ساخته شده است.

 

 مدیرعامل مترو تهران با اشاره به ویژگی‌های خط ۶ مترو اظهار کرد: این پروژه در طول حفاری از نقاط جمعیتی زیادی گذشته است که خوشبختانه حادثه‌ای در این زمینه رخ نداد و همچنین برای کننترل ارتعاشات در زیر مراکز حساس بخصوص بیمارستان‌ها از تکنولوژی پابند ونگارد استفاده کردیم.

 

وی افزود: ایمنی خطوط اولویت اول مدیریت شهری است.

 

به گزارش ایسنا، صبح امروز سه پروژه نیمه جنوبی خط ۶، احداث ۱۲۵۰ هکتار کمربند سبز دامنه جنوبی البرز و افتتاح ۳۲۴ واحد مسکونی امید در منطقه ۱۸ شهر تهران افتتاح شد.

 

همچنین در این مراسم اعضای شورای شهر، مسئولان وزارت کشور، و واعظی مسئول دفتر رئیس جمهور نیز حضور داشتند.