نشست خبری سریال «نون. خ» عصر شنبه با حضور‌ «سعید آقاخانی» کارگردان، «مهدی فرجی» تهیه کننده، «امیر وفایی» نویسنده، «علی صادقی»، «نعیمه نظامدوست»، «فریده سپاه منصور»، «ندا قاسمی»، «شیدا یوسفی»، «هدیه بازوند» و «سیروس میمنت» در اداره کل‌ روابط عمومی‌صدا و‌سیما برگزار شد.

« سعید آقاخانی» در این نشست با اشاره به جزئیات این مجموعه ، گفت: ساخت «نون.خ» کار بسیار سختی بود چراکه پشتوانه و حمایت می خواست.

وی درپاسخ به افرادی که اعلام کردند که چرا ُکردستان نرفتید؟ گفت: ما پیش تولید ۱۰ روز به کردستان رفتیم هرچند شرایط سخت بود اگر بیشتر می ماندیم با دومتر برف رو به رو می شدیم نمی توانستیم یک گروه بزرگ را به کردستان ببریم.

آقاخانی در ادامه اظهار داشت: ما با شخصیت های قومی و‌ لهجه و ‌زبان شوخی نکردیم و ‌قصد نداشتیم که این کار را انجام دهیم و چراکه طنز موقعیت برایمان مهم بود.

** باز هم از بازیگران ُکرد شناخته نشده استفاده می کنم

این کارگردان ادامه داد: من قصد دارم برای سری دوم این کار دوباره بازیگران غیر مشهور و ُکرد استفاده کنم. 

به گفته وی ما در این پروژه ۲۰۰ بازیگران ُکرد انتخاب کردیم و فقط ۴۵ بازیگر برای تمرین انتخاب شد و من از بازی تک به تک آنها راضی هستم.

** تیغ برنده سانسور به ما اصابت نکرد 

کارگردان نون.خ با اشاره به اینکه تهران دیگر یک لوکیشن و موضوع لو رفته است ،گفت: تهران از نظر معماری و لوکیشن ها دیگر جذابیتی ندارد و خیلی به این شهر پرداخته شده است، خیلی سخت است که در این شهر کار خوب ساخت، من پیش از این‌هم سعی کردم در مشهد کار بسازم و امروز هم نون. خ در کردستان فضا سازی بهتری به من داد. 

** «نون.خ» پربیننده ترین سریال نوروزی 

تهیه کننده سریال « نون.خ» درادامه این نشست با اشاره به اعلام نظرسنجی مردمی درباره مجموعه ها و برنامه های نوروزی ، گفت: براساس اعلام صدا و سیما ، سریال « نون.خ» به عنوان پربیننده ترین سریال در ایام نوروز عنوان شده است.

مهدی فرجی گفت: با توجه به تولید همزمان چند سریال برای ایام نوروز دست ما حسابی بسته شده بود لذا مجبور به انتخاب محدود بازیگران بودیم.

وی یادآورشد: کار تولید «نون.خ» از آذر ماه ۹۷ آغاز شد و در پشت صحنه کار عوامل و‌ مخصوصا سعید آقاخانی زحمت فراوانی را برعهد داشت چراکه در برخی موارد مجبور بود در راه های صعب العبور تصویر برداری کند و این کار شرایط تولید و ادامه آن را سخت تر می کرد.

**پر بیننده ترین سریال نورزی شدیم 

تهیه کننده « نون.خ» با اشاره به وقوع سیل در مناطقی از کشور و ابراز همدردی با آسیب دیدگان آن به ویژه خانواده های داغدار ،گفت: زمانی که سریال پخش می شد متاسفانه شاهد وقوع سیل و عزادار شدن هموطنانمان بودیم ولی تمامی تلاش خود را بکار بستیم تا بتوانیم در ان مقطع حساس و دردناک ،خنده به روی لب مردم ایران بیاوریم.