محمدکاظم تقوی در تشریح این خبر اظهار کرد: در آخرین روز سال گذشته راننده یک دستگاه خودروی سواری، خانم جوانی را در مسیر ۱۰۰ متری کمربند شمالی شهر مشهد به‌عنوان مسافر، سوار خودروی خود می‌کند. این خانم که هنگام کرایه دربستی خودرو، نشانی بلوار احمدآباد را داده بود با تغییر مسیر از راننده خواست به سمت خیابانی دیگر تغییر مسیر بدهد.

وی افزود: با ورود خودروی سواری به یک مسیر فرعی در محدوده خیابان سرخس، ناگهان جوانی که خودروی سفیدرنگی داشته راه خودروی مسافربر را سد کرده و اقدام به فیلمبرداری از این خودرو می‌کند، در این لحظه راننده خودروی مسافربر با تعجب از وسیله نقلیه خود پیاده شده و از مرد جوان درباره علت فیلمبرداری توضیح می‌خواهد و ناگهان این فرد که خود را پلیس معرفی کرده و به سمت او و مسافر حمله‌ور شده است.

تقوی اظهار کرد: مرد جوان که قصد مزاحمت برای زن جوان را داشت در حالی که به شدت دستپاچه شده بود با تهدید اسلحه کمری قلابی وجوه نقد همراه راننده را زورگیری کرده و متواری می‌شود. با اعلام شکایت راننده خودروی مسافربر و با توجه به اهمیت موضوع دستورات لازم به پلیس مشهد صادر و پرونده‌ای در کلانتری شهید رجایی مشهد تشکیل و تحقیقات پلیسی آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌های  دایره تجسس کلانتری میرزا کوچک خان مشهد در این عملیات گسترده با دریافت گزارش سرقت و ردزنی‌های گسترده اطلاعاتی، توانستند عامل این سرقت را چهره‌زنی و  شناسایی کنند. مأموران کلانتری ۲۴ میرزاکوچک خان در ادامه پیگیری‌های پرونده مخفیگاه عامل این زورگیری خیابانی را در محدوده ۱۰۰ متری کمربندی مشهد شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی او را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند. تحقیقات از متهم ۳۳ ساله برای کشف دیگر اقدامات مجرمانه و روشن شدن ابعاد مبهم این سرقت با دستورات تخصصی مقام قضایی ادامه دارد.