الهیار ملکشاهی عضو مجمع نماینده استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سیل اخیر در این استان، گفت: وسعت خسارت سیل در این استان بسیار وسیع است به ویژه در شهرستان کوهدشت و بخش‌های طرحان، کوهنانی و کوهدشت شمالی جاده کاملا به زیر آب رفته و هیچ‌گونه دسترسی به جاده برای تردد زمینی وجود ندارد.

وی افزود: در بخش طرهان که شامل ۱۵ هزار نفر جمعیت می‌شود، جاده اصلی کاملا قطع شده و متاسفانه وزارت راه هیچ‌گونه اقدامی در این مورد انجام نداده است، لذا به شدت از اسلامی وزیر راه و شهرسازی از و مدیرکل راه و شهرسازی استان که هیچ اشرافی به موضوع ندارد و پیگیری هم نمی‌کند، گلایه‌مندیم.

کوهدشت و رومشکان تصریح کرد: اکنون ۲۶ روستای ما از لحاظ زمینی و جاده‌ای ارتباطشان با کل کشور قطع شده است، دیروز توانستیم برخی مواد غذایی را از طریق بالگرد بعد از ۶ روز از آغاز سیل به مردم برسانیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سیل کوهدشت دو نفر جانباختند، تاکید کرد: دولتمردان شعار می‌دهند که در حال کار کردن هستند، اما در این مناطق هیچ حضوری ندارند، نیاز اصلی ما در شرایط کنونی بازگشایی مسیر‌های مواصلاتی است.

ملکشاهی با اشاره به اینکه هلال احمر هم در منطقه کوهدشت نتوانسته به خوبی وظایف خود را انجام دهد، اظهار کرد: در حال حاضر راه مواصلاتی منطقه رودبار به ۱۱ روستا کاملا به زیر آب رفته است و ما از طریق قایق برای مردم کمک‌رسانی می‌کنیم. همچنین ۸ روستا هم در منطقه کوهدشت شمالی دسترسی خود را از دست داده اند.

عضو مجمع نماینده استان لرستان ادامه داد: من بار‌ها با مدیرکل راه و شهرسازی استان صحبت کرده‌ام، اما متاسفانه او هیچ توانی برای حل مشکلات پیش آمده ندارد، همچنین با معاون وزیر راه هم صحبت کردم که او قول پیگیری داده است، اما پیگیری این دولتمردان مشخص نیست.

ملکشاهی افزود: قطعا فردا با حضور در صحن علنی مجلس، از وزیر کشور و وزیر راه درباره تعلل در حل مشکلات مردم سیل زده استان لرستان سوال خواهیم کرد.

با اشاره به بارندگی‌هایی که از امروز در سطح استان آغاز می‌شود، گفت: این بارندگی‌ها اوضاع مناطق سیل زده را بدتر می‌کند، ۱۱ روستا وضعیت بحرانی داشته و در حال غرق شدن هستند.