علی لاریجانی پنجشنبه شب در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: باید خدا را شکر کرد بابت این باران و رحمت الهی که تمام مشکلات خشکسالی چند سال اخیر کشور را مرتفع کرد و اگر مشکلی هم هست از ماست.

وی افزود: همان موقع که گلستان زیر آب رفت و انتقادهایی نسبت به مدیریت کار وجود داشت، من به آنجا سفر کردم ولی همان موقع نگران خوزستان بودم چرا که می‌دانستم آب بخش عمده‌ای از کشور به استان خوزستان سر ریز می‌شود.

لاریجانی ادامه داد: همان موقع به وزیر نیرو تماس گرفتم و گفتم لازم است شخصاً به استان بروید و چند روزی بمانید چرا که خوزستان در این مشکلات بسیار حساس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استاندار خوزستان از تشکیل کارگروهی از کارشناسان و متخصصان برای مدیریت سیلاب خبر داده است، گفت: به نظر من این کارگروه و همچنین جلسات ستاد مدیریت بحران خوزستان به خوبی کار خود را کرده است چون منهای مشکلاتی که برای روستاهای استان و برخی مناطق ایجاد شده واقعاً نگرانی‌ها نسبت به هجوم سیل به خوزستان کاهش خوبی یافت.

لاریجانی تاکید کرد: واقعیت این است که تر سالی امسال پیش‌بینی شده بود حتی مرکز پژوهش‌های مجلس هم گزارشی در این زمینه به من داده است ولی واقعاً کسی این میزان از سیلاب را پیش‌بینی نمی‌کرد و ما غافلگیر شدیم.