محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های ارتباطی در کشور ۱,۵۰۰ میلیارد تومان خسارت‌دیده که در لرستان بیشترین حجم خسارت را داشته‌ایم. تلاش کردیم ارتباطات سیار را نرمال کنیم، از شب گذشته مسیر ۲۲ کیلومتری جاده خرم‌آباد- نورآباد پل کاکا رضا دچار شکستگی شد و ریزش کرد که در کنار آن پل مسیر فیبر نوری بود که تا الان ارتباطات تلفن همراه و اینترنت نورآباد و الشتر قطع است.

وی افزود: تخریب پل کاکا رضا ظاهراً تلفات انسانی نیز داشته است، تیم‌ها از ساعت شش صبح در آنجا مستقر شدند و تجهیزات را بردند و فیبر را از زیرآب بیرون آوردند که بازسازی می‌کنند و تا یک ساعت دیگر اشکالات این دو شهر نیز برطرف می‌شود.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: به لحاظ شبکه ثابت کل امکانات و زیرساخت‌های شهر پل‌دختر از بین رفته است، مسیر ارتباطات اینترنت در آنجا وجود ندارد فقط ویس بالاآمده که شب گذشته نیز سایت‌های ایرانسل همه بالاآمده و شبکه ایرانسل فعال شد.

وی بیان کرد: شبکه همراه اول نیز از ۱۸ سایت در مجموعه شهر پل‌دختر ۱۲ سایت بالاآمده و رومینگ بین این دو تا را فعال کردیم؛ حجم ارتباطات بالا است و هفت سایت اضطراری در پل‌دختر مستقرشده است.

وزیر ارتباطات گفت: مشکل ارتباطات تلفن همراه و اینترنت دو شهر نورآباد و الشتر تا یک ساعت دیگر برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: از ۳۵ سایت روستایی که از مدار خارج است امیدواریم تا پایان شب ۱۰ تا را برگردانیم، مسیر فیبر نوری که دیشب دچار اختلال شده تا ساعتی دیگر برطرف می‌شود و الشتر و نورآباد مجدد به شبکه متصل می‌شود.