سردار حسین اشتری با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل‌زده پلدختر، معمولان و روستاهای اطراف آن، گفت: متاسفانه آسیب‌های زیادی بویژه از نظر مالی به مردم این مناطق وارد شده است. تعدادی از هموطنان نیز متاسفانه بر اثر این سیل جان خود را از دست دادند که به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گوییم.

وی با بیان اینکه امدادرسانی‌ها به مناطق سیل‌زده از همان ساعت‌های اولیه صورت گرفته است، افزود: همکاران ما در نیروی انتظامی نیز از همان لحظات اولیه برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده حاضر شدند.

اشتری ادامه داد: در حال حاضر نیز امدادرسانی‌ها همچنان در حال انجام است و وضعیت امنیتی هم در شرایط مناسبی است که البته باید تقویت شود. به همین منظور روز گذشته بیش از هزار نفر نیرو از یگان‌های ویژه در استان‌های مختلف به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی در آمادگی کامل قرار دارد و هیچ مشکل امنیتی در مناطق سیل‌زده وجود ندارد. اگر موردی هم بود، مردم به نیروها منعکس کنند تا اقدام لازم انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: همکاری خوبی با دستگاه‌های امدادرسان برقرار است و امیدواریم طی چند روز آینده با همراهی مردم و همکاری دستگاه‌های مختلف بتوانیم بخش عمده‌ای از مشکلات را حل کنیم.

همچنین بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در بدو ورود به فرودگاه خرم آباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از همان دقایق نخست نیروهای انتظامی در کنار مردم سیل‌زده لرستان قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نظم و امنیت خوبی را در پلدختر شاهد هستیم، ضمن اینکه با تمهیدات اندیشیده شده از سوءاستفاده برخی افراد از شرایط منطقه جلوگیری شد.

اشتری وظیفه اصلی نیروی انتظامی را استقرار نظم و امنیت در مناطق سیل‌زده و گسترده کردن چتر امنیتی در این مناطق عنوان و تاکید کرد: پلیس با اخلال‌گران نظم و امنیت در مناطق سیل‌زده قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های خدمات‌رسان نیروی انتظامی اعم از بهداری، مهندسی و… تا عادی شدن شرایط در کنار مردم حضور دارند، افزود: مردم از این جنبه، هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی در خاتمه گفت: کمک‌ها و امدادرسانی‌ها باید تسریع و افزایش یابند، چرا که حادثه‌ای رخ داده و تأثیرات آن تا روزهای آینده ادامه دارد.