کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده هیچ بیمارستانی از سرویس خارج نشده و همه بیمارستان‌ها در حال سرویس‌دهی هستند، گفت: ۲۴ استان درگیر موضوع سیل بودند و در همه این استان‌ها نیز هشدار داشتیم.

وی با بیان اینکه در برخی استان‌ها مانند گلستان، مازندران، کرمانشاه، لرستان و خوزستان شرایط ویژه‌ و فوق‌العاده اعلام شد، اظهار کرد: با این وجود هیچ کدام از بیمارستان‌ها علیرغم اینکه بخش‌هایی از آنها دچار آب گرفتگی شده بودند، اما از سرویس خارج نشدند.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره برخی اظهارات مبنی بر کمبود دارو در برخی از مناطق سیل زده نیز توضیح داد: محل ارائه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در بیمارستان‌ها است و اگر فردی‬ نیاز درمانی دارد قاعدتاً محل ارائه خدمت به وی، بیمارستان است و در مورد افرادی که درگیر سیل هستند نیز خدمات لازم توسط عوامل اورژانس و در محل ارائه می‌شود.

جهانپور با تاکید بر اینکه دپوی دارو و ملزومات در استان‌های درگیر سیل فراتر از نیاز استان بوده و هست و کمبود اقلام دارویی به هیچ صحت ندارد، تصریح کرد: عرضه دارو در محلی غیر از مراکز ارائه خدمات درمانی منطقی نیست و ارائه دارو در شرایط اورژانسی نیز توسط کدهای اعزامی اورژانس و همچنین توسط پایگاه‌ها و تیم‌های سلامت که در محل حضور دارند، انجام می‌شود.