حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس اظهار کرد: به همه مردم کشورمان به خاطر اتفاقی در ابتدای سال جدید برای خیلی از استان‌های ما پیش آمده تسلیت می‌گویم. هنوز هم متأسفانه خبرهای بدی به گوش ما می‌رسد. به بازماندگان حادثه سیل تسلیت می‌گویم. امیدوارم مردم عزیز ایران کمک کنند تا مقداری از درد هموطنان کاسته شود.

او درباره بازی با پرسپولیس گفت: ما یک بازی متفاوت‌تری نسبت نیم فصل اول با پرسپولیس داریم. به دلیل این که پرسپولیس در نیم فصل دوم به لحاظ بازیکن کاملاً تغییر کرده است. بازیکنان خوبی را جایگزین بازیکنان قبلی کرده‌اند که همین مساله باعث شده پرسپولیس در این فصل هم در صدر جدول قرار بگیرد و در کورس قهرمانی تلاش می‌کند. فراموش نمی‌کنیم این تیم قهرمان دو فصل قبلی لیگ است.

او ادامه داد: ما هم تیمی هستیم که شرایط‌مان در نیم فصل دوم نسبتاً تغییر کرده است. در ۵ بازی اخیرمان می‌توانستیم امتیازات بیش‌تری کسب کنیم. در مجموع توانستیم بازی‌های خوبی را بعد از بازی با سپاهان داشته باشیم. با انگیزه بالا امیدواریم فردا برابر پرسپولیس بازی خوبی را ارائه دهیم. پرسپولیس برای ما قابل احترام است. در رأس این تیم، دوست بسیار خوب یعنی برانکو حضور دارد که او را همه‌جوره قبول دارم. هم از نظر شخصیتی و فنی و هم از نظر نتیجه کار. او در این چند ساله هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی توانسته است آمار خوبی از خودش به جا بگذارد. برای من به عنوان یک شاگرد افتخاری است که به همراه پیکان بازی با پرسپولیس را تجربه کنم.

فرکی اضافه کرد: مطمئناً ما دنبال ۳ امتیاز بازی هستیم و امیدواریم با یک بازی زیبا مقابل تیم خوب پرسپولیس این ۳ امتیاز را به دست بیاوریم چرا که ما نسبت به حریف استرس کم‌تری داریم و فشار کم‌تری روی ماست. آن‌ها به دنبال پیروزی هستند چون نمی‌خواهند از کورس رقیبان عقب بمانند. شرایط در بالای جدول بعد از چند سال بسیار حساس است. این مساله کار را برای تیم‌های پایین جدول هم سخت می‌کند. این موضوع البته به قشنگی مسابقات اضافه می‌کند. خود آقای برانکو همیشه به ما می‌گفت قشنگی فوتبال به تماشاچی‌ها است. امیدوارم ما هم مقابل تماشاچی‌ها انگیزه‌های خودمان را داشته باشیم. باید این موضوع را یادآوری کنم که پرسپولیس داربی را هم برده است و همین موضوع شرایط بهتری را برای این تیم فراهم می‌کند. ما کار ساده‌ای مقابل پرسپولیس نداریم. با این وجود امیدواریم با دست پر از این میدان خارج بشویم.

سرمربی تیم پیکان درباره ضعف خط حمله تیمش و تقابل آن با خط دفاعی پرسپولیس هم بیان کرد: از زمانی که من این‌جا هستم تیم من می‌توانسته گل‌های بیش‌تری بزند. ما موقعیت‌های خیلی خوبی را از دست می‌دهیم. این را هم بگویم که از آخرین بازی ما در سال ۹۷ تا امروز ما شاید فقط دو جلسه توانستیم تمرین دلخواه‌مان را انجام بدهیم. ما زمان خوبی را به خاطر شرایط جوی و همین‌طور تعطیلات از دست دادیم پس با این وجود باید دنبال اتفاق و شانس بگردیم. اما ما تلاش می‌کنیم که از موقعیت‌های‌مان استفاده کنیم چون در غیر این‌صورت ممکن است بازی را ببازیم. همین اتفاق در بازی با صنعت نفت در حال رخ دادن بود. دوست داریم برای رفع نواقص کارهای بیش‌تری بکنیم اما شرایط اجازه نداده است. دیروز هم تمرین گلزنی داشتیم اما باز هم به زمان نیاز داریم هرچند که شاید برای تیم ما تا آخر فصل دیگر فرصتی به وجود نیاید.

او در پایان به برنامه نود هم اشاره کرد و گفت: جا دارد از برنامه نود هم یادی بکنیم و به طور کامل از این برنامه حمایت کنیم. دوشنبه این هفته احساس مبهمی داشتیم. امیدوار هستیم در مدیریت صدا و سیما و شبکه ۳ تجدید نظری بشود تا ما بتوانیم برنامه نود را داشته باشیم چون این برنامه خیلی به فوتبال کمک کرده است. من به نوبه خودم به عنوان یک مربی که سال‌ها در این فوتبال هستم می‌گویم جای این برنامه خالی است. امیدوارم با یک سیاست گذاری خوب دوباره شاهد این برنامه باشد. نود بسیاری از ابهامات فوتبالی و داوری را برای افکار عمومی برطرف می‌کند.