وزیر کشور از بهبود وضعیت در منطقه گلمیشان خبر داد و گفت: با کاهش سطح آب در گمیشان حدود ۱۵۰۰ واحد مسکونی از آبگرفتگی رهایی یافتند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز سه شنبه وضعیت آبگرفتگی در منطقه گمیشان را رو به بهبود توصیف کرد و گفت: از روز گذشته شاهد کاهش سطح آب در این منطقه هستیم و حدود ۱۴۰۰ مسکن روستایی، ۲۰۰ خانوار شهری از سیلاب نجات پیدا کردند و تلاش برای پاکسازی شهر از سیلاب به طور جدی و شبانه روزی ادامه دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه حدود ۵۵۰ هکتار در منطقه دچار سیل زدگی شده بود و تاکنون حدود ۲۵۰ هکتار به طور کامل پاکسازی شده است افزود: در صورت تثبیت شرایط فعلی و عدم بارش‌های سنگین تا چند روز آینده منطقه کاملا از آبگرفتگی خارج می‌شود.

رحمانی فضلی عملیات امدادرسانی را مطلوب و هماهنگی کامل میان دستگاه‌های امدادرسان را قابل تقدیر توصیف کرد و تصریح داشت: با هماهنگی کامل نیروهای امدادرسان مردمی، دولتی و نظامی خوشبختانه هیچ مشکل شیوع بیماری عفونی گزارش نشده است قطعی آب، برق و گاز نیز در این منطقه نداشتیم و توزیع اقلام دارویی، بهداشتی و غذایی به خوبی در حال انجام بوده و جاده بندرترکمن به گمیشان نیز با احداث پل و لوله گذاری بازگشایی شده است و به زودی محور گمیشان به آق قلا نیز بازگشایی خواهد شد.

قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران گفت: مقرر شد تیمی متشکل از نمایندگان فرمانداری، شهرداری، بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌های ذیربط تشکیل شده و به طور مستمر و شبانه روزی همه واحدهای اماکن مسکونی، دولتی و عمومی را با دقت بررسی کند و پس از اطمینان از استحکام اجازه مراجعت و فعالیت داده شود.