داود تورانی  اظهار داشت: روستاهای جهان آباد، سلمان آباد و اسماعیل آباد بامداد امروز (سه شنبه) به علت طغیان رودخانه کن تخلیه و ساکنان این روستاها در امامزاده ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) شهرری و سوله های مدیریت بحران اسکان داده شدند.

وی تصریح کرد: رودخانه کن که ادامه سد کرج در جنوب تهران است، بامداد امروز بر اثر باران های سیل آسا طغیان کرد و سیلاب در برخی مناطق تا شعاع ۱۰۰ متر از رودخانه نیز نفوذ داشت و پیشروی سیلاب تا آسایشگاه کهریزک و جاده قدیم تهران - قم نیز ادامه داشت که با سیل بند مانع از نفوذ به آسایشگاه شدیم.

مسئول ستاد مدیریت بحران شهرستان ری اضافه کرد: نیروهای امدادرسان اداره برق، گاز و هلال احمر نیز در منطقه حضور داشتند و برق این روستاها و برخی از نقاط در دسترس حادثه نیز بنا به ضرورت قطع شد.

وی گفت: عوامل شهرداری های کهریزک، باقرشهر و منطقه ۲۰ تهران با ۹ دستگاه لودر و ۳ دستگاه کامیون در منطقه حضور داشتند و کار امدادی را انجام دادند.

تورانی بیان کرد: با وجود نفوذ سیلاب به مغازه های جاده قدیم قم - تهران و اراضی کشاورزی محدوده رودخانه کن احتمال خسارت وجود دارد ولی میزان این خسارت برآورد نشده است.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.