محمدرضا صوفیانی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به آخرین گزارش‌های سازمان هواشناسی اظهار کرد: پیش‌تر ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران بارندگی را گزارش کرده اند. شدت بارش هم در شمال تهران در ایستگاه اقدسیه است و این ایستگاه با ۳۶.۷ دهم میلی متر بیش‌ترین بارش را داشته است.

وی افزود: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد تا کم‌تر از یک ساعت آینده موج جدید بارش رخ دهد. این توده هوا روی قزوین است که به تدریج تا یک ساعت آینده به آسمان تهران می‌رسد.

صوفیانی با بیان اینکه پیک‌بارشی تقریباً از ساعت ۱۲ تا ۵ عصر است، گفت: از ۵ عصر از شدت بارش کاسته می‌شود اما تا ساعت ۳ صبح فردا بارش‌ها ادامه دارد. در ساعت ۲۲ یا ۲۳ شاخص‌های ناپایداری به شدت بالا می‌رود و انتظار می‌رود رگبار و رعد و برق در مدت کوتاهی رخ دهد. البته این اتفاق بیش‌تر در ارتفاعات تهران است و آن مناطق به محافظت بیش‌تری نیاز دارد.

در این نشست که نماینده ۱۵ دستگاه حضور دارند، مطرح شد که مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو در ایستگاه مترو ارم سبز حضور دارد. چراکه گزارش آبگرفتگی از آن منطقه شده است.

پلیس راهور هم با ۱۲۸ تیم به صورت آماده باش در سطح شهر تهران حضور دارد. بر اساس گزارش پلیس راهور، در سه نقطه لواسانات، فشم و پل فتح احساس نگرانی بیش‌تری وجود دارد، اما به گفته مسئولان تدابیر لازم برای خطرات احتمالی اندیشیده شده است.