بشار رسن در خصوص تجربه دوباره نوروز در ایران گفت: من سال گذشته نوروز ایرانی را تجربه کردم و رسم قشنگی است و حس و حال خوبی در فضای جامعه دیده می‌شود. شروع فصل بهار و سال جدید را به مردم ایران تبریک می‌گویم.

وی در مورد بهترین و بدترین خاطره در سال ۹۷ گفت: بهترین خاطره بدون شک قهرمانی با پرسپولیس است و بدترینش هم قطعاً بازی با قطر، ما در جام ملت‌ها شرایط خوبی داشتیم ولی به تیم قهرمان خوردیم و حذف شدیم. به نظرم می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم و تیم خوبی بودیم ولی فوتبال همین است.

هافبک پرسپولیس در مورد شرایط این تیم در سال جدید عنوان کرد: پرسپولیس ۹۸ به نظرم باید منسجم‌تر، متحد تر و قدرتمندتر از پرسپولیسِ ۹۷ باشد و عملکرد بهتری داشته باشد. کار ما هر روز سخت‌تر می‌شود و حریفان قدرتمندتر و با انگیزه‌تر از قبل هستند و باید بیشتر تلاش کنیم.

رسن در مورد احتمال تکرار قهرمانی برای پرسپولیس گفت:‌ قطعاً با وجود رقبایی که داریم کار سخت‌تر شده ولی هنوز شانس اول و اصلی قهرمانی هستیم وهمه چیز دست خودمان است و می‌توانیم به قهرمانی برای سومین بار متوالی دست پیدا کنیم.

وی در مورد ترافیک خط هافبک پرسپولیس هم عنوان کرد: قطعاً این هم باعث قدرتمندتر شدن پرسپولیس می‌شود و هم به نفع بازیکنان است چرا که هرکدام از ما نیاز به تلاش بیشتری داریم تا در ترکیب اصلی باشیم و به همین خاطر پیشرفت می‌کنیم و عملکرد بهتری خواهیم داشت. این موضوع را به فال نیک می‌گیرم.

هافبک عراقی پرسپولیس در مورد دربی هم گفت: من ۳ دربی را تا الان تجربه کردم و می‌دانم چه بازی خاص،‌بزرگ و مهمی است و حالا که در کورس قهرمانی هستیم اهمیت آن بیشتر است. امیدوارم پیروز شویم و هواداران را خوشحال کنیم.

وی در مورد رویارویی با طارق همام در این بازی عنوان کرد: طارق دوست نزدیک من است و ارتباط خوبی با هم داریم ولی در این بازی رقیب هم محسوب می‌شویم. پیامی برای او ندارم ولی یک بر صفر می‌بریم و علیپور گل ما را خواهد زد.

رسن در مورد آرزویش در سال جدید هم گفت: آرزوی سلامتی برای همه مردم و خوشحالی برای هواداران پرسپولیس دارم.