محمدرضا حیدری عصر دوشنبه پس از جلسه ستاد مدیریت بحران شمیرانات در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی نقاط حادثه خیز شهر گفت: اهالی این منطقه جواهرات و لوازم ارزشمند خود را از خانه خارج و به اماکن امن منتقل کنند.

وی اعلام کرد: با توجه به بالا آمدن سطح دریاچه ها، طبق مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرستان بارها به مدیریت آب منطقه ای مبنی بر جمع آوری نخاله ها تذکر داده شده اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

حیدری تاکید کرد: شهرداری لواسان به این سازمان متولی هشدار مکتوب ابلاغ کرده که در صورت وقوع حوادث هیچگونه مسئولیتی متوجه شهرداری نخواهد بود.

وی بیان داشت: ورودی دریاچه تفریحی چناربان با حضور ماموران نیروی انتظامی از امروز تا چهارشنبه مسدود است.

معاون خدمات شهری شهرداری لواسان افزود: به مالکان ویلاهایی که در منطقه چناربان سکونت دارند هشدارهای لازم داده شده و از تنها تالار پذیرایی که امشب در مجاورت این رودخانه مراسم برگزار می کند تعهدنامه کتبی مبنی بر پذیرش مسئولیت هرگونه اتفاق احتمالی اخذ می شود.

وی از انتقال تمامی اسناد و مدارک شهرداری لواسان از دفتر این نهاد در چناربان به دفتر مرکزی نیز خبر داد.

معاون خدمات شهری شهرداری لواسان اظهار داشت: تعدادی نیوجرسی و گلدون بتنی جهت ایجاد دیواره و هدایت آب در صورت وقوع سیل، در دسترس نیروهای خدماتی قرار گرفت.

حیدری تاکید کرد: با توجه به صف های طولانی تنها جایگاه سوخت لواسان، سوخت خودروهای خدماتی تمام نیروها بررسی و پر خواهد شد.

این مقام مسئول اذعان داشت: پیام های هشدار به وسیله تلویزیون های شهری، بنر و ارسال پیام برای شهروندان در حال اطلاع رسانی است.

به گفته وی از شهرداری لواسان ۲ دستگاه کامیون و ۶ نیرو به همراه تعدادی وسایل گرمایشی و ... سه روز این شهر را به مقصد استان گلستان و یاری رسانی به هموطنان سیل زده ترک کردند.

لواسان یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد.