سرهنگ علیرضا قدمی رییس پلیس راه مازندران گفت: آمد وشد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت ۲ بامداد روزبعد از مرزن آباد به کرج ممنوع شد.

وی افزود: رفت و آمد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ امروز تا ساعت ۲ بامداد فردا پنج شنبه کرج به مرزن آباد یکطرفه شد.

سرهنگ قدمی با بیان اینکه هم اکنون راه‌های استان به جز جاده کیاسر –  سمنان به دلیل بارش برف شدید بسته است، گفت: جاده سوادکوه محدوده درون شهری منطقه سرخکلای زیراب بر اثر ریزش کوه مقطعی مسدود شده بود که باتلاش راهداران و پلیس راه مسیر پاکسازی شد و هم اکنون تردد در جریان است.

رییس پلیس راه مازندران افزود: هم اکنون آمدو شد خودرو‌ها در جاده‌های هراز، چالوس سنگین و جاده سوادکوه محدوده جوارم و تونل شیرگاه نیمه سنگین گزارش شده است.

وی گفت:از لحاظ شرایط آب و هوایی ارتفاعات جاده هراز، کرج – چالوس، کیاسر – سمنان برفی و سوادکوه و دیگر مناطق استان بارانی است.

وی افزود: به دلیل ناپایداری و لغزندگی جوی، تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کوهستانی استان به کندی انجام می‌شود.

وی بر رعایت سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی، توجه بیشتر به جلو ضرورت همراه داشتن زنجیر چرخ و حرکت با چراغ روشن در زمان بارش باران تاکید کرد.

وی گفت: آمد وشد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در جاده‌های جاده کرج – چالوس و هراز و سوادکوه امروز ممنوع شد.

سرهنگ قدمی افزود: مرکز کنتزل ترافیک پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.