مستقر در مرکز فرماندهی آتش نشانی پایتخت مهدی داوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانطور که از روزهای قبل پیش‌بینی می‌شد شاهد شرایط بهتری نسبت به چهارشنبه سوری‌های قبل در سطح شهر بودیم.

وی با بیان اینکه این مراسم همچنان ماهیت خود را دارد اما امسال با کاهش قابل ملاحظه حوادث روبه رو بودیم گفت: تا ساعت ۱۰ امشب حدود ۱۴۰ مورد آتش سوزی که مرتبط با شب چهارشنبه سوری بوده است اطلاع داده شد که این حوادث حوادث جزئی و از جمله آتش‌سوزی سطل‌های مکانیزه، فضای سبز و.... بوده است.

داوری با بیان اینکه حوادث چهارشنبه سوری امسال کاهش ۵۰ درصدی داشت، گفت همراهی مردم، نگاه درست به این روز و پرهیز از انجام دادن رفتارهای خطرناک در چهارشنبه سوری موجب این کاهش شده است و می‌توان گفت که درصد زیادی از این کاهش به مردم بستگی داشته است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه فرهنگ سازی آثار خود را به جا گذاشته است گفت لازم است که ما به عنوان سازمان‌ها به این موضوع توجه کنیم و این مسیر را ادامه دهیم.

وی افزود: همچنین لازم است که بگوییم موضوع ایمنی شهر تهران فقط در چهارشنبه سوری خلاصه نمی‌شود، در واقع در رابطه با موضوع ایمنی شهر تهران باید به ساختمان‌های بلند، ایمنی مراکز تجاری و… نیز توجه کنیم. کاهش آمار حوادث امشب ما را در این راستا مصمم‌تر می‌کند تا با ارتقا سطح آگاهی شاهد کاهش حوادث باشیم.

وی در پایان گفت: طی سال‌های گذشته چهارشنبه سوری امسال کم خطرترین چهارشنبه سوری بود.