تارنمای خبری گل روز یکشنبه نوشت: رونالدو و مسی از زمان حضور مرد پرتغالی در رئال همواره بهترین فوتبالیست های یک دهه اخیر دنیای فوتبال محسوب می شدند و هر کدام ۵ بار توپ طلای جهان را تصاحب کرده اند.

ستاره پرتغالی پس از جدایی از رئال مادرید و پیوستن به یوونتوس همواره فرم استثنایی خود را حفظ کرده و در جریان ۳۶ بازی در مجموع رقابت ها ۲۴ گل به ثمر رسانده است.

در ۳۴ سالگی هیچ نشانه ای از افول در رونالدو یافت نمی شود و ستاره اسبق تیم های رئال و آ. ث میلان بر این باور است که تمایل رونالدو برای برتر بودن نسبت به مسی، انگیزه اصلی وی برای درخششی تمام نشدنی است.

کاکا در مصاحبه ای در خصوص ستاره یوونتوس اظهار داشت: درخشش رونالدو مرا غافلگیر نمی کند بلکه تداوم این روند است که باعث تعجب من می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، معتقدم این موضوع به خاطر وجود مسی است؛ چالش تمام نشدنی و اشتیاق همیشگی رونالدو برای سبقت از مسی و شکست دادن او است؛ رونالدو در ۳۴ سالگی پس از کسب موفقیت های بی شمار همچنان انگیزه هایی شگفت انگیز دارد.

کهکشانی ها پس از جدایی رونالدو همواره در تقلا بوده اند و عمق این نزول و تقلا را می توان پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا به دست آژاکس، حذف از کوپا دل ری توسط آبی اناری ها و اختلاف ۹ امتیازی با صدرنشین لالیگا به وضوح مشاهده کرد.

با این حال، انتظار می رود بازگشت «زین الدین زیدان» به راس کادر فنی رئال شرایط تیم مادریدی را به تعادل بازگرداند؛ این در حالی است که کاکا هم مثل بسیاری افراد کنجکاو است تا ببیند که آیا مرد فرانسوی می تواند موفقیت های پیشین خود را بدون رونالدو تکرار کند یا خیر.

ستاره اسبق سلسائو در این خصوص تاکید کرد: زنجیره متوقف شده است؛ نتیجه ای که مقابل آژاکس رقم خورد بی شک کمی عجیب و غریب بود اما حالا زیدان بازگشته است؛ سرمربی که سه بار پیاپی عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را برای سفیدپوشان به ارمغان آورده است؛ با این وجود باید دید زیدان بدون رونالدو چه کار خواهد کرد!