محسن صالحی نیا با اشاره به تعداد شهرک های صنعتی افزود: بیش از ۹۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور مصوب است که از این تعداد حدود ۸۱۰ مورد فعال است.

وی اظهار داشت: از این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی، ۵۶۲ شهرک صنعتی، ۴۱۲ ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی است.

صالحی نیا اضافه کرد: ۸۸۵ هزار نفر در حال فعالیت در این شهرک های و نواحی هستند که رونق تولید و اشتغال و توسعه صنعت کشور را ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به چگونگی فعالیت واحدهای تولیدی نیز ادامه داد: بیشتر این واحدها با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد فعالیت می کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و با هدف توسعه چرخه اقتصاد طی امسال یکهزار و ۴۰۰ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته است.

صالحی نیا اعلام کرد: تامین منابع مالی، سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی خط تولید، راه اندازی واحد‌های راکد و فعال کردن طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالا اولویت برنامه های دولت برای حمایت از واحد‌های صنعتی است.

وی ادامه داد: در این راستا و در مرحله نخست حمایت از صنعت ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از طریق منابع بانکی، صندوق توسعه ملی و یارانه دولتی به این بخش اختصاص یافته است.

صالحی نیا گفت: ۹۰ هزار میلیارد ریال از این میزان برای تامین سرمایه در گردش، ۷۰ هزار میلیارد ریال برای اصلاح و نوسازی واحدها و ۴۰ هزار میلیارد ریال برای طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: متقاضیان می توانند درخواست های خود را به کارگروه‌های مرتبط استانی تحویل دهند تا در صورت تصویب تسهیلات مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.