هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشستی متمرکز بر امنیت مرزی در کاخ ریاست‌جمهوری گفت: تجهیزات جدید فوق‌العاده‌ای برای یافتن موادهای مخدر  و یافتن آنها در چرخ خودرو یا موتور ساخته شده است. ما همچنین سگ‌های بیشتری را در اختیار مقامات مستقر در مرز با مکزیک قرار می‌دهیم این یک حقیقت است هیچ چیز بهتر از یک سگ خوب نیست.

ترامپ افزود: ما صدها میلیون دلار برای این تجهیزات هزینه می‌کنیم اما باید بگویم هیچ چیز بهتر از سگ نیست به همین خاطر قرار است شما بهترین تجهیزات را داشته باشید اما سگ‌های بیشتری نیز در نقاط مختلف مرز آمریکا مستقر خواهند شد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین به صحبت درباره سگ‌های نژاد ژرمن شپردی که در سرویس مخفی آمریکا فعالیت دارند، پرداخت و گفت، شاهد بوده که این سگ‌ها جعبه‌هایی را که در آنها مواد مخدر جاسازی شده بود کشف کردند و این رویداد را فوق العاده‌ترین اتفاق توصیف کرد.

ترامپ افزود: در سرویس مخفی به من سگ‌هایی از نژاد ژرمن شپرد را نشان دادند. کاری که آنها انجام می‌دادند این بود که ۱۵ جعبه را که همه به جز یکی از آنها خالی بودند به این سگ‌ها نشان می‌دادند. سگ‌ها با دقت بسیار جعبه‌ها را بو می‌کردند و خیلی سریع توانستند مواد مخدر در داخل جعبه مربوطه را کشف کنند. این فوق‌العاده‌ترین اتفاق بود.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شد که وی رای کنگره برای توقف حالت فوق العاده اعلام شده از سوی رئیس جمهور برای بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را وتو کرد.