شاهدان عینی می‌گویند، نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی به یک مدرسه در الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری یورش برده و به سمت دانش‌آموزان گاز اشک‌آور پرتاب کردند که در اثر این اقدام ده‌ها دانش‌آموز دچار حالت خفگی و مصدومیت شده و به بیمارستان منتقل شدند.

به نقل از روزنامه القدس العربی، تا این ساعت هیچ اطلاعاتی از سوی اسرائیل پیرامون این حادثه صادر نشده است. معمولا دانش‌آموزان شهر الخلیل مورد حمله ارتش رژیم اشغال‌گر و شهرک‌نشینان قرار می‌گیرند.

مدرسه مذکور در شهرک قدیمی الخلیل تحت کنترل اسرائیل قرار دارد که ۴۰۰ شهرک‌نشین یهودی تحت حفاظت نیروهای ارتش اسرائیل در این شهرک ساکن هستند. مردم فلسطین از افزایش حملات ارتش و شهرک‌نشینان الخلیل به دنبال تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نگران هستند که ۲۸ ژانویه دوره حضور هیئت بین‌المللی در الخلیل را با ادعای اینکه هیئت علیه اسرائیل کار می‌کند، تمدید نکرد.

این هیئت بین‌اللملی متشکل از ۶۴ ناظر است و کار خود را به دنبال قتل‌عام فلسطینیان ۲۵ فوریه ۱۹۹۴ به فرماندهی باروخ گولدشتاین در حرم ابراهیمی آغاز کرد، در این حمله که هنگام اقامه نماز صبح روز جمعه در ماه رمضان صورت گرفت، ۲۹ فلسطینی شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.