به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «اندریاس شویر» وزیر حمل و نقل آلمان، ایمنی پرواز را اولویت این وزارتخانه برشمرد و گفت که دستور بسته شدن حریم هوایی آلمان به روی این هواپیما تا زمان رفع همه ابهام ها، صادر شده است. 

آلمان این تصمیم را به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی که منجر به کشته شدن همه ۱۵۷ سرنشین آن شد، اتخاذ کرد. 

در این میان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با گله از پیچیدگی هواپیماهای مدرن، درتوییتی اعلام کرد که پیچیدگی های مضاعف، خطرآفرین است.

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا پس از دومین سقوط جدیدترین هواپیمای مسافربری بوئینگ، این شرکت را ملزم کرد تا پس از ماه ها، در طراحی جدیدترین مدل هواپیماهای ۷۳۷ تا آوریل آتی (فروردین / اردیبهشت ۹۸) تغییراتی اعمال کند.

شرکت های هواپیمایی مکزیک، چین، اندونزی، اتیوپی، جزایر کایمن، سنگاپور و خطوط هوایی آرژانتین و آفریقای جنوبی این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع کرده اند.

بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اتیوپی که ۱۹ اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.