یک سخنگوی سازمان هواپیمایی انگلیس گفت از آنجا که ما اطلاعات دقیقی درباره ابعاد این حادثه در اختیار نداریم، در اقدامی احتیاطی، ورود، خروج و پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را در حریم هوایی انگلیس متوقف کردیم.

پیشتر شرکت های هواپیمایی چین، اندونزی، اتیوپی، جزایر کایمن و خطوط هوایی آرژانتین و آفریقای جنوبی نیز این مدل از هواپیماهای مسافربری بوئینگ را تا زمان نهایی شدن تحقیقات سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی ممنوع کرده بودند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت هواپیمایی اتیوپی که ۱۹ اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. چندی پیش نیز یکی از هواپیماهای مشابه متعلق به شرکت هواپیمایی نروژ اندکی پس از پرواز از دوبی دچار نقص فنی و ناچار به فرود در شیراز شد.

دیروز ارزش سهام این شرکت در معاملات پیش گشایش بورس وال استریت نیویورک حدود ۱۰ درصد افت کرد ولی توانست تا حدی زیان های سهامداران را در ساعات عادی معاملات جبران کرده و از افت خود بکاهد.