القدس العربی گزارش داد، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در جریان بازدیدش از ارتفاعات اشغالی جولان در جمع خبرنگاران گفت: نمی‌توانم تصور کنم اسرائیل چگونه می‌تواند در حال حاضر یا در زمانی در آینده از جولان دست بکشد.

گراهام افزود: اینکه اسرائیل در سایه تهدیداتی که با آنها مواجه است، جولان را به طرفی واگذار کند محال است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که در بازدید از جولان گراهام را همراهی می‌کرد، مدعی شد، جولان از روز اول تاریخ ما همواره بخشی از اسرائیل و نیز از سال ۱۹۶۷ بخشی از "کشور" اسرائیل بوده است و باید تا ابد بخشی از اسرائیل باقی بماند.

نتانیاهو در ادامه باز هم مدعی شد، مهم است که جامعه جهانی به ویژه آمریکا نیز جولان را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت بشناسد.

خبرگزاری رویترز عربی به نقل از گراهام اعلام کرد که او دولت ترامپ را برای به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان به عنوان منطقه‌ای وابسته به اسرائیل تحت فشار خواهد گذاشت.

گراهام روزهای یکشنبه و دوشنبه از مرزهای اراضی اشغالی با غزه در جنوب و نیز منطقه جولان اشغالی در شمال بازدید و با نتانیاهو و برخی از فرماندهان ارتش اسرائیل دیدار کرد.

رژیم صهیونیستی که از سال ۱۹۶۷ جولان سوریه را به اشغال خود درآورده است، پیشتر از آمریکا خواسته بود، جولان را به عنوان بخشی از اراضی اشغالی به رسمیت بشناسد.